شورای محترم نگهبان باید با هنجارشکنان تبلیغات انتخاباتی به شدت برخورد و صلاحیتشان را رد نماید
شورای محترم نگهبان باید با هنجارشکنان تبلیغات انتخاباتی به شدت برخورد و صلاحیتشان را رد نماید
انتشار و پخش عکس ها و ویدئوهای تبلیغاتی از برخی کاندیداها در فضای مجازی واقعا نگران کننده و جای سئوال دارد لذا تجدید و بازنگری در نحوه و شرایط داوطلبان انتخابات برای دوره های آینده را الزامی می نماید.

امیر حسین عصاریان برای بهارستان آنلاین نوشت : چند روزی است که تبلیغات کاندیداهای مجلس یازدهم شروع شده است اما نکته قابل تامل اینجاست که عده ای از این کاندیداها با برپایی تجمعات و همایش ها، مهمانی های پر هزینه، حضور در مراسم های مختلف و به نوعی در میان مردم بودن، ائتلاف های طایفه ای و قسم خوردن ها، راه اندازی کانال های حامیان داوطلبان با وعده های عجیب و حرکات مضحک در واقع شان این نهاد قانوگذار را به سفره و بازی گرفته اند .

انتشار و پخش عکس ها و ویدئوهای تبلیغاتی از برخی کاندیداها در فضای مجازی واقعا نگران کننده است ؛ کاندیدایی که می‌رقصد و هوادارانی که با چماق به جان هم می‌افتند! یا کاندیدایی که ستاد انتخاباتیش را به عرضه کباب اختصاص داده که به واقع نشان می دهد با همه سختگیری های شورای محترم نگهبان کسانی توانسته اند به انتخابات ورود نمایند که شانیت نظام اسلامی را به مسخره گرفته اند که این خود جای سئوال و تجدید و بازنگری در نحوه و شرایط داوطلبان انتخابات برای دوره های آینده دارد.

شورای محترم نگهبان بر اساس قانون “بعد از نتیجه بررسی صلاحیت‌ها هم اگر اسناد و مدارکی دال بر عدم صلاحیت ها وجود داشته باشد می‌تواند اعلام نظر نماید و کاندیداهایی که به هر نحوی قوانین انتخاباتی را زیر پا گذاشته اند را رصد نماید تا کسانی نتوانند به صندلی های سبز بهارستان ورود نمایند که با وعده های توخالی و سفره های رنگارنگ توانسته اند آرای مردم را به نفع خود جمع آوری نمایند.

از این رو شورای محترم نگهبان نیز با اعلام نظر قاطع خود به کاندیداها باید اعلام نماید که چنانچه کاندیداها قوانین تبلیغات انتخاباتی را مخدوش نموده یا با سو استفاده از مشکلات مردم به ویژه در بحث معیشت ، اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بخواهند با عوامفریبی درصدد جلب ارای عمومی برآیند بدانند تمامی روند تبایغاتی آنها توسط شورای محترم نگهبان رصد خواهدشد و این شورا در صورت هر گونه تخلف اقدامات قاطعی را صورت خواهد داد.

تاریخ انتخابات نشان داده است که کاندیداهایی که توانسته اند با عوامفریبی و تبلیغات دروغین خود را به صندلی های سبز بهارستان برسانند ار ضعیف ترین وکلای مردم بوده و هیچگونه توانایی در تحقق مطالبات مردم و پیگیری امور را در خانه ملت نداشته اند اما باز مشاهده می کنیم که همچنان دیگر داوطلبان با استفاده از این روش ها سعی در سواستفاده از مشکلات مردم و جامعه دارند که مجلس یازدهم باید قانون جامع انتخابات را به تصویب برساند تا اینگونه مشکلات برای کشور چالش سار نباشد.

بنابراین از کاندیداهای مجلس یازدهم توقع می رود که پیش از بیان هرگونه شعار و وعده ای نخست با وظایف و توانمندی های نمایندگان مجلس آشنا شوند و شعارهای تبلیغاتی خود را بر آن اساس طراحی و برنامه ریزی کنند چراکه هر مسند قدرت در جامعه اسلامی تعاریف و تکالیف خود را دارد و راهبرانی که در آن مشارکت و ایفای نقش می‌کنند باید وعده و عملکرد شفاف داشته باشند چرا که هر عمل خلاف واقع اعتماد مردم را تضعیف و خدشه‌دار می‌کند.
انتهای پیام / 984