شک نکنید که شرایط اقتصادی به نفع مردم تغییر خواهد کرد/ نام عربستان کلیدواژه شکست سیاست انزوای ایران  است
شک نکنید که شرایط اقتصادی به نفع مردم تغییر خواهد کرد/ نام عربستان کلیدواژه شکست سیاست انزوای ایران  است
معدود کشور‌هایی هستند که خود امنیت خود را تأمین می‌کنند و ایران جزء آن کشورهاست.

نماینده گرمسار در مجلس گفت: با توجه به توان دفاعی ایران، جبهه جنگی انتخاب شده علیه کشور ما، جبهه‌ی صرفاً نظامی نیست، بلکه دشمنان یک جبهه ترکیبی ساخته‌اند.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ اردشیر مطهری نماینده گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سرآغاز سال نو مبنی بر شکست سیاست انزوای ایران و عظم ایران برای توسعه روابط، گفت: اجماع‌سازی قدرت‌های منطقه‌ای و‌جهانی بر علیه ایران و فشار بر کشورمان از طریق انزوای سیاسی، سیاست همیشگی و قطعی آمریکا بر علیه ما بوده و هست، در دوران ریاست جمهوری اوباما اجرایی شدن این سیاست توسط رئیس جمهور کنونی آمریکا که در آن زمان معاون اول بود دنبال می‌شد و بایدن معتقد به این سیاست و در اجرای آن صاحب تجربه است، و این موضوع ارزش دیپلماسی کشورمان در شکست این سیاست را دو چندان می‌کند.

وی افزود: البته بدتر از تلاش ناجوانمردانه‌ای که در بین دشمنان خارجی برای انزوای ایران دنبال می‌شود، و فعالیت گسترده رسانه‌هایی که در دروغ گو بودنشان شکی نیست، تلقین منزوی شدن کشور به مردم توسط برخی در داخل کشور است.

نماینده گرمسار در مجلس ادامه داد: زمانی که رئیس جمهور چین به عربستان سفر کرد برخی در داخل دقیقاً در مسیر خواست رسانه‌های غربی گام برداشتند و آن را علامتی بر پایان همکاری راهبردی ایران و چین و حتی ایران و روسیه، ضعف و حتی شکست دیپلماسی کشورمان و انزوای کامل و صد در صدی ایران دانستند.

مطهری در همین راستا ادامه داد: در حالیکه ظرف مدت کوتاهی با سفر رئیس جمهور کشورمان به چین مشخص شد که اتفاقاً نام عربستان کلیدواژه شکست سیاست انزوای ایران بوده است. ضمن آنکه سفر شی جین پینگ به عربستان باید برای کسانیکه تنها راه توسعه روابط خارجی را ارتباط با غرب می‌دانند پند‌آموز باشد، چرا که نزدیک‌ترین متحدان غرب در منطقه هم متوجه تغییرات جهانی و لزوم ارتباط با خصوصاً چین شده‌اند.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته بار‌ها از تغییر نظم کنونی جهان و حاکم شدن نظم جدید صحبت کرده بودند و امروز می‌بینیم که چین با عربستانی که متحد آمریکا در منطقه محسوب می‌شود به سطحی از ارتباط نزدیک می‌شوند که وزیر امور خارجه عربستان برای دفاع از مناسبات دو کشور، چین را بزرگترین شریک تجاری کشورش می‌داند.

نماینده گرمسار در مجلس در ادامه با اشاره به نقاط قوت کشور، گفت:یکی از مهمترین نقاط قوت کشور و نظام، امنیت ایران و نوع آن است، شاید برخی‌ها بگویند فلان کشور حاشیه خلیج فارس هم امنیت دارد، باید گفت اولاً معدود کشور‌هایی هستند که خود امنیت خود را تأمین می‌کنند و ایران جزء آن کشورهاست.

مطهری افزود : ثانیاً امنیتی که در سایه دیگر کشور‌ها، آنهم کشور‌های منفعت طلبی که بار‌ها و بار‌ها، حتی در چند سال اخیر ناگهان پشت متحد خود را خالی کرده‌اند یک امنیت پوشالیست و زمان این واقعیت را نشان خواهد داد، کما اینکه در عراق دوران حمله داعش شاهد بودیم که توان دفاعی ملی و مستقل داشتن یعنی چه، و اعتماد و اطمینان صرف به کشوری دیگر خصوصاً متحد منفعت طلب غربی می‌تواند چه بلایی سر یک کشور بیاورد، جالب است که در همین مورد توان دفاعی و امنیتی ما به کمک عراق رفت، نه آن متحدی که فلان کشور حاشیه خلیج فارس به آن‌امید بسته.

نماینده گرمسار ادامه داد: آمریکا به این استقلال دفاعی و امنیتی تن نمی‌دهد و به مدلی که در کشور‌های مثلاً متحدش دنبال کرده علاقه‌مند است.

وی بیان کرد: تحول مدنظر غرب در ایران که سالهاست آن را دنبال کرده، و ظرف حدود یکسال اخیر تمام توان و حیثیت خود را برای رسیدن به آن گذاشت و البته شکست هم خورد، منتج به آنگونه وابستگی دفاعی و امنیتی خواهد شد. چیزی که برعکسش در کشور ما رخ داده، ضمن استقلال امنیتی و دفاعی، متحدان بسیاری داریم که رقبای منطقه‌ایمان هم در حال ارتباط گرفتن با آن‌ها هستند.

مطهری خاطر نشان کرد: رهبر معظم‌انقلاب در روز‌های آغازین سال، بر لزوم تحول در درون کشور تأکید نمودند و آگاهی افکار عمومی از مسائل اساسی کشور واقعیت‌ها را از لازمه‌های این تحول دانستند. باید بپذیریم که یکی از مشکلات ما حجم گسترده فعالیت رسانه‌های معاند و همسویی برخی در داخل است که با توجه به فضای باز داخل کشور هرچه می‌خواهند می‌گویند و از طرف دیگر آن‌هایی که باید واقعیت‌ها و شرایط حاکم بر مناسبات واقعی در جهان را برای مردم تبیین کنند، کمتر حرف می‌زنند و بعضا سکوت کرده‌اند و مردم این موضوعات و واقعیت‌ها را کمتر می‌شنوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: مردم اگر واقعیت‌ها را بدانند، در بسیاری از مسائل که مشکل می‌دانیم، کمک خواهند کرد و خود مردم عامل اصلی رفع مشکل خواهند شد، چون مردممان نشان داده‌اند که اگر به موضوعی اعتقاد داشته باشند و بدانند مسیر درستی هست و منجر به پیروزی خواهد شد، از جان مایه خواهند گذاشت.

وی اظهار کرد: با توجه به توان دفاعی امروز ایران، جبهه جنگی انتخاب شده توسط بویژه آمریکا، جبهه‌ی صرفاً نظامی نیست، بلکه یک جبهه ترکیبی ساخته‌اند که از حمله به اعتقادات مردم، وارونه جلوه دادن واقعیت‌های دنیا در آن دنبال می‌شود تا تشویق غیر مستقیم به زندگی تجملاتی و بی‌ارزش نشان دادن تولیدات ایرانی.
نماینده گرمسار در مجلس در پایان اضافه کرد: با توجه به شیوه صحیح واگذاری واقعی فعالیت‌های اقتصاد به مردم که با نظر رهبری در حال اجرایی شدن است و اراده جدی دولت و مجلس کنونی بر کاهش نقش دخالتی و تصدی‌گری دولت از یک طرف، و دیپلماسی فعال کشور که ایران را از انزوا خارج نموده، شکی نیست که شرایط اقتصادی به نفع مردم تغییر خواهد کرد. ضمن آنکه همه دلسوزان نظام و کشور بر پرهیز از تجربه عملکرد دولت‌های قبلی که منجر به قدرت گرفتن شرکت‌های دولتی و نیمه دولتی و ایجاد حیات خلوت‌های اقتصادی و بستر‌های اختلاس و فساد شده بود و در واقع به نام مردم و به کام دیگران بود، هم نظرند.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : تسنیم