شیخ اصولگرایان محور وحدت اصولگرایان در آستانه انتخابات
شیخ اصولگرایان محور وحدت اصولگرایان در آستانه انتخابات
امروز روز تولد 75 سالگی شیخ اصولگرایان است .سیاستمدار کهنه کاری که مرز 75 سالگی سن او اگرچه مانع رسیدن او به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می شود اما حضور وی نشان از وحدت اصولگران در انتخابات آینده دارد .

بهارستان آنلاین – خبر ساز شدن حضور حجت اسلام ناطق نوری در جلسه جامعه روحانیت پس از غیبت طولانی وی در عرصه سیاسی کشور با تحلیل های گوناگون تحلیگران سیاسی کشور مواجه شده است.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ علی‌اکبر جمشیدی معروف به ناطق نوری زاده ۱۴ مهر ۱۳۲۳ در نور و رئیس سابق دفتر بازرسی رهبرانقلاب است. وی در دوره‌های اول، سوم، چهارم و پنجم نماینده و دوره‌های چهارم و پنجم رئیس مجلس شورای اسلامی بوده‌است. ناطق نوری نمایندگی امام خمینی (ره) در جهاد سازندگی و وزیر کشور در دولت اول میرحسین موسوی (از ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۴) بوده‌است و سرپرست کمیته‌های انقلاب نیز بوده‌است. او همچنین عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی است.

امروز روز تولد 75 سالگی شیخ اصولگرایان است .سیاستمدار کهنه کاری که مرز 75 سالگی سن او اگرچه مانع رسیدن او به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می شود اما حضور وی نشان از وحدت اصولگران در انتخابات آینده دارد .

ده سال از دوری ناطق از عرصه سیاسی کشور می گذرد که همه ماجرای دوری وی از انتخابات سال 84 شروع و باعث دل آزردگی وی و دوری وی از دنیای سیاست شد اما نکته قابل توجه اینست که هیچ‌گاه و در هیچ دوره‌ای از انتخابات نبوده است که صحبتی از ناطق نوری به میان نیاید.

ریاست سابق شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اسلامی جایگاهی بود که به نظر می رسد برخی چهره های اصولگرا بازهم خواهان رسیدن ناطق به همان جایگاه هستند. اما آنچه مانع از رسیدن وی به چنین جایگاهی می شود، انتقاداتش علیه بخشی از نیروهای تندرو اصولگراست.

ناطق را به جرات می توانیم یکی از حلقه‌های اصلی جامعه روحانیت مبارز از ابتدای شکل‌گیری این تشکل تا کنون بدانیم ، مردی که حضور پررنگی در تحرکات این تشکل روحانی داشت و نقشش در معادلات سیاسی قابل انکار نیست اما دلخوری او از همقطارانش و کمرنگ شدنش در فضای تصمیمات جامعه روحانیت گرچه ریشه در انتخابات ۸۸ دارد اما شاید این دلخوری از اصولگرایان به قبل از آن سال و انتخابات سال ۸۴ باز گردد.

بین المجالس کشورهای اسلامی از ابتکارات ناطق نوری است و هم‌اکنون ریاست اتحادیه بین المجالس را بر عهده دارد و هر دو سال یکبار به همراه رئیس مجلس به این اجلاس می‌رود و از سخنرانان اصلی این اجلاس به حساب می‌آید.

سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز درباره حضور ناطق نوری در جلسه جامعه روحانیت مبارز گفته است: آنطوری که در جلسه گفتند آقای ناطق نوری مدتی بود که هم مجمع تشخیص مصلحت نمی‌رفت و هم به جامعه روحانیت نمی‌آمد، اخیرا تجدید نظر کردند و به مجمع تشخیص مصلحت که رفتند، آیت الله موحدی کرمانی از ایشان خواسته اند که شما به جلسات جامعه روحانیت مبارز هم بیایید. ایشان هم پذیرفته و به جلسه آمده اند و چون ایشان عضو موسس بودند والان عضو جامعه روحانیت است، از ایشان خواسته شد که انشاالله در جلسات حضور دائمی داشته باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که امکان دارد ایشان دبیرکل این تشکل اصولگرا شود، گفت : «الان که بحث این حرفها نیست، کسی تقسیم ریاست نمی‌کند، جامعه ساختار مشخص خود را دارد. ایشان رییس هم نباشد رییس است. جامعه روحانیت در همه جا رییس هست اینجا هم رییس است.»

این حرفها چراغ سبزی است به بازگشت ناطق نوری به عرصه سیاست آن هم تنها پنج ماه به انتخابات. آیا در انتخابات مجلس یازدهم، ناطق نوری چرخشی دیگر به سمت اصولگرایان خواهد داشت یا اینکه حضورش در جامعه روحانیت تنها نمادین است و در عمل، میدان داری اصولگرایان در دست چهره های تندرو باقی خواهد ماند؟ گذشت زمان به این سوال پاسخ خواهد داد.

انتهای پیام /621