صبر آمریکا در قبال پیشنهاد این کشور به ایران برای شرکت در مذاکرات ۱+۵ زیاد نیست
صبر آمریکا در قبال پیشنهاد این کشور به ایران برای شرکت در مذاکرات ۱+۵ زیاد نیست
پیشنهاد ما درمورد نشست با ایران همچنان روی میز است و ما نمی خواهیم سرنوشت بازداشت شدگان آمریکایی را با یک مسئله پیچیده پیوند دهیم.

بهارستان آنلاین -سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما نمی خواهیم سرنوشت بازداشت شدگان آمریکایی در ایران را با یک مسئله پیچیده پیوند دهیم.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت : صبر ایالات در قبال پیشنهاد این کشور به ایران برای شرکت در مذاکرات ۱+۵ «نامحدود نیست.»

وی اضافه کرد : صبر ما نامحدود نیست، اما اعتقاد داریم ، همانطور که موضع رئیس جمهوری در این باره روشن و صریح است. دیپلماسی موثرترین راه برای حصول اطمینان از عدم دستیابی ایران به سلاح اتمی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرد :  به جای موضع‌گیری از این تریبون، تکرار می‌کنم که این پیشنهاد روی میز است.

ند پرایس گفت : ما امیدواریم ایرانی‌ها مایل باشند که در آنجا حضور داشته باشند. چرا که اعتقاد داریم در چارچوب ۱+۵ می‌توانیم با یکدیگر درباره این مسائل و پرسش‌ها دشوار به پیشرفت دست‌یابیم.

وی گفت: پادشاهی عمان در مذاکرات قبلی با ایران نقش مهمی داشت و ما از این بابت سپاسگزاریم و در مورد ایران، به مشورت با شرکای خود از جمله اسرائیل متعهد هستیم.

«ند پرایس» در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما نمی خواهیم سرنوشت بازداشت شدگان آمریکایی در ایران را با یک مسئله پیچیده پیوند دهیم.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به سؤالی درباره احتمال آزاد شدن بخشی از دارایی‌های ایران در کره جنوبی اظهار داشت: «مشورت‌های ما با کره جنوبی در این زمینه همچنان ادامه دارد. وزارت امور خارجه صراحتاً اعلام کرده است که آزادسازی دارایی‌های ایران تنها پس از مشورت [کره جنوبی] با ایالات متحده انجام خواهد شد.»

وی ادامه داد: «کره جنوبی یک متحد حیاتی برای ماست. کره جنوبی نقشی حیاتی در اجرای تحریم‌ها، نه‌تنها علیه ایران بلکه علیه کره شمالی، ایفا می‌کند. اما اینها مسائلی هستند که ما ترجیح می‌دهیم آنها را از طریق دیپلماسی حل‌وفصل کنیم، نه از طریق صحبت کردن از این تریبون.»

انتهای پیام/2630