طرح اصلاحات قانون انتخابات مجلس در نوبت صحن علنی است
طرح اصلاحات قانون انتخابات مجلس در نوبت صحن علنی است
درباره اصلاح قانون انتخابات مجلس نیز اصلاحات قانون انجام شده و الگوی نظام انتخاباتی مدنظر است که استانی یا تناسبی باشد یا ترکیبی از استانی و تناسبی باشد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت:اصلاحات قانون انتخابات مجلس انجام شده است و الگوی نظام انتخاباتی مدنظر است که استانی یا تناسبی باشد یا ترکیبی از استانی و تناسبی؛ بررسی این طرح در نوبت صحن علنی است.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ محمدصالح جوکار درباره آخرین وضعیت اصلاح قانون انتخابات، اظهار کرد: «یکی از اولین اقدامات مجلس یازدهم، اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری بود که اصلاحات انجام شد و از سوی شورای نگهبان نیز پذیرفته شد اما هیات عالی نظارت بر آن اشکالاتی گرفت البته ما بر موضوعاتی که داشتیم، اصرار کردیم اما در نهایت توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام تایید نشد.»

وی افزود: «درباره اصلاح قانون انتخابات مجلس نیز اصلاحات قانون انجام شده و الگوی نظام انتخاباتی مدنظر است که استانی یا تناسبی باشد یا ترکیبی از استانی و تناسبی باشد. این موضوع در دستور کار است و اصلاحات قانون انجام شده در نوبت صحن علنی است.»

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی درباره طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس نیز گفت: «در هفته آینده امیدواریم که بتوانیم درباره این طرح جمع‌بندی داشته باشیم تا برای صحن ارسال کنیم.»

انتهای پیام/6126