طرح ساماندهی صنعت خودرو هفته آینده در صحن مجلس مطرح می‌شود
طرح ساماندهی صنعت خودرو هفته آینده در صحن مجلس مطرح می‌شود
قطعات صادراتی باید با ثبت کد رهگیری صادر شود تا مجدداً و به شیوه‌های دیگر وارد کشور نشود و در واقع صادرات حقیقی صورت گیرد.

بهارستان آنلاین – نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت : بر اساس مصوب این کمیسیون، واردات خودروهای خارجی به ازای صادرات خودروی ملی، صادرات قطعات خودرو و خدمات فنی برای صنایع نیرو محرکه آزاد امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش«بهارستان آنلاین» ؛ حجت‌اسلام سیدجواد حسینی‌کیا نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به دستور کار نشست امروز کمیسیون متبوعش گفت:‌ در نشست امروز که با حضور نماینده دولت، شورای نگهبان و مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شد، ایرادات شورای نگهبان به طرح «ساماندهی صنعت خودرو» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: براساس اصلاح صورت گرفته، واردات خودروهای خارجی به ازای صادرات خودروی ملی، صادرات قطعات خودرو و خدمات فنی برای صنایع نیرو محرکه آزاد خواهد بود. همچنین منشاء ارزی که برای صادرات اختصاص می‌یابد، باید مشخص بوده و به تأیید بانک مرکزی برسد.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: همچنین در نشست امروز مصوب شد که قطعات صادراتی باید با ثبت کد رهگیری صادر شود تا مجدداً و به شیوه‌های دیگر وارد کشور نشود و در واقع صادرات حقیقی صورت گیرد. علاوه بر این مصوب شد که شرط داشتن نمایندگی رسمی از کمپانی خارجی برای واردات خودرو الزامی نباشد.

حسینی‌کیا با بیان اینکه اصل این طرح برای تنظیم بازار خودرو و رقابت عادلانه تدوین شده است، عنوان کرد: گزارش کمیسیون صنایع در خصوص اصلاحات صورت گرفته بر روی طرح ساماندهی صنعت خودرو، فردا به هیئت رئیسه ارسال می‌شود تا در نوبت بررسی در صحن قرار گیرد و احتمالاً هفته آینده نیز در صحن مجلس مطرح می‌شود.

انتهای پیام/3934