طرح شفافیت مجلس به جایی نمی‌رسد
طرح شفافیت مجلس به جایی نمی‌رسد
به‌نظر بنده این نوع تصویب طرح شفافیت یک نوع فرار از مسئولیت بود چراکه به خاطر احتمال عدم رای‌آوری طرح در مجلس، رفتیم به این سمت که بگوییم شفافیت برای همه.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو  گفت: رد طرح شفافیت از قبل قابل پیش‌بینی بود. تجربه‌ای بود که دوره قبل، هیات رئیسه مجلس این مسیر را طی کرد و به بن‌بست خورد. این طرح به نظر من یک نوع فرار از مسئولیت است و معنای دیگری من نمی‌بینم.

به گزارش جامعه خبری «بهارستان آنلاین» ؛ دکتر محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در رابطه با بازگشت طرح شفافیت و مورد ایراد واقع شدن آن از سوی شورای نگهبان و هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصحلت نظام، گفت: به‌نظر بنده این نوع تصویب طرح شفافیت یک نوع فرار از مسئولیت بود، یعنی ما به جای اینکه درمورد شفافیت خود مجلس که خواسته عموم ملت بود، تصمیم بگیریم، به خاطر احتمال عدم رای‌آوری طرح در مجلس، رفتیم به این سمت که بگوییم شفافیت برای همه.

وی ادامه داد: خب این «همه»، خیلی‌هایش به مجلس ربطی ندارد که مجلس بخواهد برای آن‌ها تصمیم بگیرد و این اتفاق از قبل قابل پیش‌بینی بود. تجربه‌ای بود که دوره قبل، هیات رئیسه مجلس این مسیر را طی کرد و به بن‌بست خورد.

فرهنگی همچنین خاطرنشان کرد: این طرح به نظر من یک نوع فرار از مسئولیت است و معنای دیگری من نمی‌بینم.

نماینده مردم تبریز در پاسخ به این سوال «معتقدید که اصلاحات به مجلس محدود می‌شود؟» عنوان کرد: خیر، اصلاحاتش انجام می‌شود، دوباره فرستاده می‌شود و به جایی نمی‌رسد.

انتهای پیام/5453

  • منبع خبر : ایلنا