طرح مجوزهای کسب‌وکار مجلس، بزرگ‌ترین اقدام مجلس در راستای مانع‌زدایی از تولید است
طرح مجوزهای کسب‌وکار مجلس، بزرگ‌ترین اقدام مجلس در راستای مانع‌زدایی از تولید است
امیدواریم با این طرح مجلس و رأی مثبت نمایندگان مجلس به این طرح، زمینه تغییر مثبت اقتصاد به نفع تولید ایجاد گردد و دیگر انحصاری به دلیل محدودیت در مجوزهای کسب‌وکار شکل نگیرد.

بهارستان آنلاین – رئیس کمیته رفع موانع تولید مجلس با اشاره به انحصار موجود در مشاغل مختلف و اظهار تأسف نسبت به آن‌ها، اظهار داشت: در طرح جدید مجلس مقرر شده است که ظرفیتی که هر سال برای پذیرش وکیل در آزمون وکلا تعیین می‌شد، برداشته شود و سازمان سنجش مکلف است با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط حداقل سالی یک بار آزمون هماهنگی را در سراسر کشور برگزار کند و افرادی که بتوانند یک حد نصابی از نمره را کسب کنند بدون محدودیت تعداد به دستگاه‌ها بعنوان کارآموز وکالت معرفی شوند. برای کارشناسان رسمی هیچ گونه محدودیتی را اعضای کمیسیون ویژه جهش تولید برای اعمال در طرح نپذیرفتند و تنها محدودیت، داشتن شرایط علمی و کسب حد نصاب نمره است و هر گونه محدودیت جغرافیایی و عددی حذف شده است.

به گزارش «بهارستان آنلاین »؛ دکتر  محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: امید می‌رود انحصار مجوزها با این طرح به طور کامل از میان برداشته شود، اقدامی که مجلس در دستور کار قرار داده، اقدامی بزرگ است؛ طرح مجوزهای کسب‌وکار مجلس، بزرگ‌ترین اقدام مجلس در راستای مانع‌زدایی از تولید است و نمایندگان مجلس عزم خود را جزم کرده و ان‌شاءالله نه تنها در حوزه وکالت حتی در دیگر حوزه‌های کسب‌وکار نیز همه محدودیت‌ها برداشته شود و کسی پشت درب کسب مجوز نماند.

تغییر نظام مجوزدهی در طرح مجوزهای کسب و کار

دکتر زنگنه در ادامه با اشاره به تغییر نظام مجوزدهی از اخذ مجوز به سمت ثبت‌محوری و نظارت پسینی گفت: اتفاق بسیار خوبی که در طرح تسهیل مجوزهای کسب‌وکار مجلس رخ شده است، این است که نظام مجوزدهی از اخذ مجوز به سمت ثبت‌محوری و نظارت پسینی تغییر کرده است و مجوزها به صورت ثبت محور شوند تا هر فرد بتواند به‌راحتی و به‌صورت قانونی کار و تولید خود را شروع کند. منتهی یک سری از کسب‌وکارها در حوزه سلامت و امنیت ملاحظاتی را دارد که تأیید محور نام گذاری شده است اما دستگاه‌های متولی موظف شده‌اند که بعد از اصلاح قانون آن را کاملاً شفاف قرار دهند.

 

انتهای پیام/3647

  • منبع خبر : مهر