طرح ۲ فوریتی مجلس برای ساماندهی بورس
طرح ۲ فوریتی مجلس برای ساماندهی بورس
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تهیه طرح دو فوریتی این کمیسیون برای الزام دولت به استفاده از اعتبارات هدایت شده به سمت بورس برای بهبود وضعیت تولید خبر داد.

بهارستان آنلاین – عزت ا… اکبری در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این مطلب که مجلس برای ساماندهی بازار بورس برنامه دارد اظهارداشت: طرحی دوفوریتی را آماده خواهیم کرد که براساس آن حداقل یک سوم از سرمایه بورس صرف تولید و زیرساخت ها شود تا از نقدینگی موجود در بورس باید استفاده شود.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ وی افزود:  بنا داریم از واردات غیرضروری کالاها جلوگیری کنیم، چون به جرات می توانم بگویم شرکت های دانش بنیان توانایی ساخت تمام قطعات و محصولات سفارشی نیازکشور را دارند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین درباره اهمیت ساماندهی صنعت خودرو با کاهش تصدی گری دولت در این بخش  گفت: مجلس قطعا به موضوع تصدی‌گری خودرو ورود می‌کند، اما متأسفانه برخی افراد در دولت نمی‌خواهند که این وضعیت ساماندهی شود و در بدنه دولت مقاومت‌هایی در این زمینه وجود دارد.

وی با بیان اینکه تنها ایران خودرو ۱۳۵ شرکت اقماری دارد یادآورشد: مجلس به دنبال ساماندهی این وضعیت است. تمام شرکت های اقماری خودروسازان باید واگذار شود. استفاده از پتانسیل مردم نظام اقتصادی کشور را بیمه می‌کند.

اکبری در این نشست در پاسخ به سوالی  درباره حضور برخی از نمایندگان با تخصص های غیر مرتبط در کمیسیون های تخصصی نیز اظهارداشت: نوع کار مجلس متفاوت است و بحث مدیریت و قانونگذاری است بنابراین باید به علم و تجربه افراد توجه کرد. به یاد داریم  ماهاتیر محمد نخست وزیر اسبق مالزی پزشک بود اما توانست کشور خود را به سمت توسعه و پیشرفت اقتصادی هدایت کند.

انتهای پیام/ ۱۵۵۸

 

 

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین