طولانی شدن برجام  مربوط به سررشته داری صهیونیسم است نه آمریکاییها / درحوزه سیاسی نیازبه توسعه یافتگی داریم
طولانی شدن برجام  مربوط به سررشته داری صهیونیسم است نه آمریکاییها / درحوزه سیاسی نیازبه توسعه یافتگی داریم
طولانی شدن برجام  مربوط سررشته داری صهیونیسم است نه آمریکاییها که اگر خود آنها فقط بودند نتایج بردبرد برای طرفین بارها حاصل شده بود.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت : مشکلات کشورمشخص است اما باید احصا و اولویت بندی شود و با اجماع نظری و عملی سه قوه بر اولویت مشکل و همچنین انتخاب بهترین مسیر و راه حل کم هزینه و میانبر برای رفع آن توسط اکثر متخصصین باتوجه به مجموعه شرایط موجود و تمکین همگانی نسبت به بکارگیری راه حل بر موضوع فایق آمد و این تفاوت دارد با وعده و وعید انتخاباتی که آنها برای رای اوری است چون نسبت به آنها نه اتاق فکری وجودداشته و دارد و نه برنامه جامع وعملیاتی برای اجرا.


سید محمدحسین میرمحمدی نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس  نهم در گفتگوی اختصاصی با جامعه خبری تحلیلی«بهارستان آنلاین» در پاسخ به این پرسش که چرا هر سال نرخ تورم و بیکاری بیشتر می شود و رشد اقتصادی، تولید داخلی، درآمد سرانه و ارزش پول ملی کمتر و سفره مردم کوچکتر می‌شود؟گفت: مولفه های نامبرده درمواردی مشترکاتی باهم دارند و در قسمتهایی دچار تفاوتند لذا برای تحقق رشد اقتصادی با برنامه که می توانددر بقیه مولفه ها تاثیربسزا داشته باشد رفع موانع کسب و کار و حذف شرکتهای دولتی ازجمله مهمترین عامل است که تحقق آن موجب افزایش تولیدناخالص داخلی خواهدشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم درباره اینکه چرا تورم تک رقمی و رشد اقتصادی صفر درصدی دستاورد بزرگی محسوب می‌شود؟گفت: رسیدن به تورم از دو رقمی به تک رقمی دستاورد است اما رشد اقتصادی صفر درصدی درجازدن محسوب میشود.

میرمحمدی در پاسخ به این پرسش که  چرا مشکلاتی از قبیل آلودگی هوا، تخریب محیط زیست، کاهش سطح آب زیرزمینی و ریزگردها حل نمی شود؟خاطرنشان کرد: وجود مواردبرشمرده برمی گردد به عدم حضور مردم درمشارکت در امور و همچنین ندلشتن برنامه برای این مشارکت جویی ازیکسو و برخوردقاطع با مخالفان و ناقضان ساماندهی این امور در هر رده مسئولیتی که عبرت اموزباشد.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس نهم درباره اینکه چرا نمی‌توانیم سهم قابل قبولی از تجارت بین المللی دشته باشیم؟ گفت : بایست بازارخارجی متنوع تعریف شود دنیا در عین کوچکی بسیار بزرگ است و این برمی گرددبه سیاست های اقتصادی خارجی که متولی مشخصی و فعالی بایست داشته باشد تا بازار خود را در حدود دویست کشور بدست آورد که تاکنون این نقیصه مبنی بر نبودهدایتگر اقتصادخارجی برای بدست آوردن بازارهای صادراتی و ارائه دهنده واردات کالای مورد نیاز که مشابه تولید داخل نباشد وجود دارد.
تولیدات ایرانی هم بلحاظ بالا بودن هزینه تولیددرکشورنسبت به کالای مشابه خارجی و همچنین بعضا ضعف در کیفیت مشکل دررقابت رادارند.

میرمحمدی در پاسخ به این پرسش که چرا دعواهای سیاسی در کشور  تمامی ندارد؟گفت: درحوزه سیاسی نیازبه توسعه یافتگی داریم  تا تفکرات و سلایق مختلف درچارچوب نظام و قانون اساسی بتوانند به عنوان مجری در زمانیکه قدرت دارند و یا به عنوان ناظر زمانیکه ازقدرت کنارند فعالیت نمایند و تحمل همدیگر و اعلام نظرات در چارچوب اصول قانون اساسی و عدم افراط و تفریط را ملاک اقدام قراردهند که دعوا تلقی نشود.

وی در پایان درباره مسئله برجام و اینکه چرا نمی توانیم برای این مذاکرات سرانجامی متصور شد و اساسا مشکل کجا است: گفت: درخصوص برجام یک جنگ قدرت بین دو کشور است که حفظ قدرتمندی و منافع ملی مورد نظر طرفین است و در این خصوص نقطه مشکل دار موضوع وجود طرف مقابل به عنوان یک قدرت بزرگ که مانعی دراجرای خواسته های خود نمی بیند و نه به عنوان یک کشور است مضافا اینکه حوزه تصیم گیران امریکایی از عهده مدیران ارشددولت و کنگره کشور امریکا به حوزه صهیونیستها که ازجهت وجودی در تعارض با اصول انقلاب و آرمانها هستند توسعه یافته  واین وضعیت شرایط را از حد دو مذاکره کننده برابر در عرصه بین الملل و دارای مبانی مشترک حقوقی به اعمال دخالت دیگران سوق داده و طولانی شدن برجام  مربوط سررشته داری صهیونیسم است نه آمریکاییها که اگر خود آنها فقط بودند نتایج بردبرد برای طرفین بارها حاصل شده بود.

انتهای پیام/5886

 

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین