علی کیهانیان دبیرکل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی: تاکید بر اهمیت نقش نظارتی مجلس در دوره یازدهم
علی کیهانیان دبیرکل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی: تاکید بر اهمیت نقش نظارتی مجلس در دوره یازدهم
قانونمند نمودن کلیه فرآیندهای اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و ....کشور در تمام سطوح به نفع مردم و در جهت اشتغال و توزیع عادلانه پایداربه نحوی که انجام امور در کوتاهترین زمان و با کمترین مزاحمت و ایجاد فساد محقق شود.

بهارستان آنلاین – علی کیهانیان با بیان اینکه جمعیت حامیان انقلاب اسلامی سعی دارد تا در برنامه خود برای معرفی نامزدهای یازدهمین دوره  انتخابات مجلس شورای اسلامی خط مشی را طراحی نماید تا ضمن کنترل و ارزیابی توان پاسخگویی لازم را هم داشته باشد؛ خاطرنشان نمود : قانونمند نمودن کلیه فرآیندهای اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و ….کشور در تمام سطوح به نفع مردم و در جهت اشتغال و توزیع عادلانه پایداربه نحوی که انجام امور در کوتاهترین زمان و با کمترین مزاحمت و ایجاد فساد محقق شود.

به گزارش بهارستان آنلاین رئوس برنامه این جمعیت برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به شرح زیر می باشد :

نمایندگان مجلس بر اساس قانون سه وظیفه اساسی را بر عهده دارند .

اول اینکه طرحها و لوایح مورد نیاز اداره کشور را اخذ و با بررسی و تحقیق و استفاده از نهادها و ظرفیت‌های حوزه انتخابیه خود نسبت به تصویب آنها اقدام نمایند تا بعنوان قانون در کشور مورد اجرا قرار گیرد.

دوم اینکه با ابزارها و نهادهایی که در قانون در اختیار آنها قرار دارد نسبت به اجرای صحیح و به موقع قوانین تصویب شده نظارت نمایند.
و سوم اینکه در تمام امور قوای حکومتی و حاکمیتی حق تفحص و تحقیق را دارند تا در حفظ سلامت حکومت به شکل عام و برآورده شدن نیازهای مردم و کشور موثر باشند.

در دولتهای نهم ،دهم ،یازدهم و دوازدهم رویدادها و اتفاق‌هایی روی داده که بر آیند همه آنها ایجاد فشار همه جانبه با رشد تورم فزاینده  بر ملت غیور و شهید پرور ایران بوده و باعث تاراج بیت المال توسط عده ای خاص شده اند  که این امرموجب اختلاف  طبقاتی فاحشی در بین مردم  شده است .

بنابراین این جمعیت سعی دارد تا در برنامه خود برای معرفی نامزدهای یازدهمین دوره  انتخابات مجلس شورای اسلامی خط مشی را طراحی نماید تا ضمن کنترل و ارزیابی توان پاسخگویی لازم را هم داشته باشد.

بر همین اساس جمعیت حامیان انقلاب اسلامی برنامه های مورد وثوق خود را به شرح ذیل اعلام میدارد:

1- احیای آرمانهای انقلاب اسلامی برمبنای وصیت نامه حضرت امام(ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری با تصویب قوانین لازم برای پرهیز ازاشرافیگری درمناسبات ، مسافرتها ، و کلیه مواردی که به مسئولین بعنوان خادم مردم مربوط میشود وقوانینی که کلیه ملت ایران را بعنوان صاحبان اصلی انقلاب و کشوراز منایع و امتیازات موجود بصورت عادلانه برخوردارشوند وجلوگیری از انباشت سرمایه  ، باشد.

2-  احیای فرهنگ پاسخگویی مسئولین در حوزه های محلی ، ملی و بین المللی در قبال وظایف محوله و خروجی های بدست آمده که برعهده دارند.

3-  الزام تمام ارکان حکومت به اینکه کلیه جوانان عزیز را جهت اشتغال کار معرفی کند و یا حقوق معیشت یا زکات حکومتی پرداخت نماید.

4-  قانونمند کردن نظام مدیریتی کشور و ایجاد سازو کارهای لازم برای. ارتقاء منطقی اشخاص بدون سیاستزدگی در مستندهای حکومتی تا دایره مدیریت ارشد کشور از انحصار خارج شود.

5-  ضمن انتشارفهرست اموال و درآمدهای نمایندگان خود ،چنانچه اموال آنها بصورت غیر متعارف زیاد شود در هر سال بررسی و آنها را به بیت المال باز گرداند.

6-  نمایندگان منتخب تعهد مینمایند که ۴سال بصورت جهادی در تمام شبانه روز در خدمت مردم بزرگ و کوچه و بازار و اقشار مختلف مردم بوده و در کلیه مواردبا گروههای مختلف مردم مشورت نموده و نظر عامه مردم را در مجلس بیان نماید.

7-  قانونمند نمودن کلیه فرآیندهای اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و ….کشور در تمام سطوح به نفع مردم و در جهت اشتغال و توزیع عادلانه پایداربه نحوی که انجام امور در کوتاهترین زمان و با کمترین مزاحمت و ایجاد فساد محقق شود.

8- ایجاد قوانینی که وظیفه واقعی حکومت را نسبت به مردم بطور شفاف بیان نماید و در صورت تخطی ،فرد یا افرادخاطی در هرمقام و منزلتی که باشند در اسرع وقت مجازات شوند

9-  با تاسیس تعاونی استانی توسط کلیه ساکنین همان استان خصوصی سازی واقعی صورت گرفته و تمام امور با این نهاد مردمی انجام شود، تا سود آن بین مردم تقسیم شده و در آبادانی استانها موثر شده تا از مهاجرتها و تراکم جمعیت در پایتخت جلوگیری شود.

10-  سبک زندگی با پاسداشت حرمت بانوان با ایجاد آرامش خاطر با حمایت‌های مالی و مستمراز بانوان از قبیل تصویب قوانین پرداخت حق نگهداری و تربیت کودکان و حق الزحمه پرستاری از والدین مسن ، الزام حکومت به بیمه بانوان که بیش از نیمی از جمعیت کشور را شامل می‌شوند نسبت به استحکام خانواده اقدام شود  .

11- ایجاد فضای آزاد دموکراسی به معنای واقعی برای بیان و انتشار مسایل و مشکلات اجتماعی ،فرهنکی،سیاسی توسط احزاب و تشکلهای سیاسی و مردم نهاد با تعیین مکانهایی خاص برای تجمع و ابراز عقیده مردم بدون نگرانی پیوستن افراد سوء استفاده گر نفوذی به جمع مطالبه گران واقعی، تا مطالبه گری در جامعه نهادینه شود.در حالیکه تاکنون مردم از این موضوع ترسانده شده و از این حق قانونی خود برخوردار نبوده اند.
امید است با ایجاد موقعیت برای تحقق اهداف در ذ و برنامه های بیان شده گامی برای ایجاد زمینه اجرایی شدن بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری در اعتلای کشور و عظمت روز افزون ملت بزرگ ایران برداریم .

انتهای پیام/687