عملکرد دولت سیزدهم در روابط بین‌الملل مثبت است
عملکرد دولت سیزدهم در روابط بین‌الملل مثبت است
دولت آیت الله رئیسی با عربستان روابط خود را مجدد برقرار کرد و با کشور‌های منطقه ارتباطات خود را بهبود بخشید و من فکر می‌کنم در این حوزه عملکرد موفقی داشته است.

عضو سابق حزب کارگزاران با اشاره به عملکرد دولت رئیسی گفت: بررسی عملکرد بخش‌های مختلفی دارد. دولت رئیسی هم عملکرد موفق و هم غیرموفق داشته است.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ محمد هاشمی رفسنجانی عضو سابق حزب کارگزاران گفت: دولت در حوزه اقتصادی و تورم اصلا عملکرد موفقی نداشته است. فشار اقتصادی روی مردم بالا است و قیمت اجناسی که جنبه مصرفی برای مردم دارد خیلی گران است از جمله گوشت و مرغ، لبنیات و سایر اقلام.

وی با بیان اینکه  تورم را باید از مردم و خرید‌هایی که دارند در نظر بگیریم؛ خاطرنشان کرد: اگر در حوزه ساختمان کاهش قیمت داشته باشیم مردم که سیمان و گچ نمی‌خورند. باید کالا‌های مصرفی را در نظر بگیریم و میزان تورم را بررسی کنیم.

عضو سابق حزب کارگزاران با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم در روابط بین‌الملل در مجموع عملکرد موفقی داشته است؛خاطرنشان کرد: دولت آیت الله رئیسی با عربستان روابط خود را مجدد برقرار کرد، با کشور‌های منطقه ارتباطات بهبود پیدا کرد. فکر می‌کنم در این حوزه عملکرد موفقی داشته و دستاورد‌های خوبی هم داشته است. از سوی دیگر موضوع حج سال‌ها تعطیل بود، اما امسال حجاج دوباره به حج رفتند. باید جنبه‌های مختلف عملکرد دولت را بررسی کرد و بر اساس شرایطی که وجود دارد، آن را ارزیابی کرد.

وی در پایان درباره کاهش تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی ؛ گفت:  آمار‌ها وقتی موضوع تورم را ارائه می‌دهند، تورم چندصد کالا را بررسی می‌کنند و در نهایت آن را می‌گویند. وقتی می‌گویند تورم فلان قدر پایین آمده طبیعتا مجموع کالا‌ها است. منظورم کالا‌های اساسی مانند اقلام خوراکی است که باید این کالا‌ها را به صورت جداگانه در نظر گرفت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : رویداد