عملکرد مجلس دهم در حوزه زنان مصوبات مجلس هشتم و نهم است
عملکرد مجلس دهم در حوزه زنان مصوبات مجلس هشتم و نهم است
مدعیان حقوق بانوان امروز توضیح دهند که براساس این قانون چند درصد از زنان خانه دار امروز بیمه دارند تا با آرامش بتوانند زندگی کنند، چقدر از زنان سرپرست خانواده حمایت صورت گرفته است.

بهارستان آنلاین – دکتر افتخاری گفت: اصلاح طلبان حاضر نیستند یک زن را وزیر یا حتی شهردار کنند آن وقت به دنبال کاندیداتوری زنان در انتخابات ریاست جمهوری هستند؟!

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ دکتر لاله افتخاری عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اینکه جریان اصلاح طلب این روزها بیش از همه دغدغه کاندیداتوری زنان در انتخابات ریاست جمهوری را دارند گفت: برخی به جای اقدام به خدمات و گره گشایی از شرایط موجود کشور به دنبال پر کردن فضای مجازی و رسانه ای هستند که به نظر می رسد این سطح از دغدغه برای کاندیداتوری زنان در انتخابات ریاست جمهوری نیز از این دست باشد.

وی با اشاره به اینکه البته برخی هم در این میان برای خود تعهداتی را نسبت به مجامع بین المللی ایجاد کردند که باید نسبت به آن پاسخگو باشند افزود: این دوستان در پاسخ به تعهداتی که به مجامع بین المللی دادند باید تحرکاتی از خود نشان دهند تا در محضر مجامع بین المللی ادعا کنند که در حال فعالیت هستند و کاری انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه ریاست جمهوری بانوان اساسا محدودیت و ممنوعیتی ندارد عنوان کرد: سخنگوی شورای نگهبان در این باره توضیح داد که از این جهت هیچ ممانعتی وجود ندارد بنابراین ورود اصلاح طلبان به این مقوله تنها گرد و خاک کردن در فضای رسانه‌ای است.

نماینده ادوار مجلس با اشاره به اینکه اصلاح طلبان حتی در زمانی که مدیریت اجرایی و قانون گذاری در کشور را در اختیار داشتند به بانوان مسئولیت قابل توجهی ندادند گفت: ریاست بسیاری از دانشگاه ها را می توانند به زنان بدهند اما این کار جز در یک دانشگاه که آن هم تک جنسیتی است اتفاق نیفتاده است، در مجلس دهم اکثریت با اصلاح طلبان بود ولی ریاست حتی یک کمیسیون به خانم ها واگذار نشد، در شورای شهر که چهارسال است مسئولیت در اختیار اصلاح طلبان است حاضر نشدند یک زن را شهردار تهران کنند، در دولت با این همه وزاتخانه حتی یک وزیر زن وجود نداشته است؛ اینها حاضر نیستند یک زن را وزیر یا حتی شهردار کنند آن وقت به دنبال کاندیداتوری زنان در انتخابات ریاست جمهوری هستند؟!

افتخاری با اشاره به اینکه در تمام دنیا به تعداد انگشتان دست هم رئیس جمهور خانم وجود ندارد، تصریح کرد: کسانی که این روزها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دغدغه کاندیداتوری زنان را مطرح می کنند بیشتر به دنبال جوسازی های رسانه ای هستند تا بگویند ما هستیم، در واقع حرکتی می کنند تا نتایج آن نشان دهد که وجود دارند و زنده هستند.

وی با اشاره به اینکه به جای این اظهارات و طرح مسائل بی اهمیت در رسانه ها مطالبات اصلی زنان را پیگیری کنند عنوان کرد: هویتی که زن ایرانی از گذشته داشت و اسلام هویت مضاعف به او داد باید مورد توجه قرار گیرد.

افتخاری با اشاره به سالروز کشف حجاب توسط رضاخان در ۱۷دیماه تصریح کرد: مدعیان حقوق زنان بررسی کنند که چقدر در دوران رضاخان در حق زنان ظلم شد، چقدر زنان از تحصیلات باز ماندند به خاطر آنکه حجاب ممنوع بود، چقدر زنان به خاطر ممنوعیت حجاب در زمان تولد نوزاد در خانه ماندند و جان خود را از دست دادند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه در دوره هشتم مجلس بیمه زنان خانه دار مصوب شد ادامه داد: مدعیان حقوق بانوان امروز توضیح دهند که براساس این قانون چند درصد از زنان خانه دار امروز بیمه دارند تا با آرامش بتوانند زندگی کنند، چقدر از زنان سرپرست خانواده حمایت صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه آماری که از عملکرد مجلس دهم در حوزه زنان ارائه می شود مصوبات مجلس هشتم و نهم است عنوان کرد: دغدغه مندان حقوق زنان توضیح بدهند که در ۴ سال نمایندگی مجلس چه اقداماتی برای رفاه حال زنان انجام دادند و چه ظلمی را از آنها دور کردند.

انتهای پیام/۲۳۸۶

 

  • منبع خبر : راه دانا