عین الاسد نشان داد پیشرفت‌های نظامی ایران واقعی است
عین الاسد نشان داد پیشرفت‌های نظامی ایران واقعی است
آمریکا اگر امکان پیروزی را برای خود می‌دید، با کوچکترین بهانه به ایران حمله می‌کرد، اما قدرت ایران مانع این اتفاق شده است.

بهارستان آنلاین – معاون پژوهشی دانشگاه دفاع ملی به ابعاد تازه‌ای از انفعال آمریکا در زمان حمله ایران به پایگاه نظامی عین الاسد اشاره کرد.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ سردار علیرضا افشار معاون پژوهشی دانشگاه دفاع ملی در خصوص رونمایی از دستاوردهای جدید نظامی ایران از راهبرد و نتایج دستاوردهای نظامی ایران گفت و اظهار کرد: نخستین نتیجه در خصوص دستاوردهای نظامی کشور، بازدارندگی است؛ برای اینکه دشمنان ایران طمع تجاوز نداشته باشند باید قوی باشیم. بخشی از این قوی شدن مربوط به عوامل انسانی یعنی جامعه پایدار و مقاوم و شهادت طلبی است.

معاون پژوهشی دانشگاه دفاع ملی با اشاره به تهدیدات آمریکا علیه ایران در سطح بین‌الملل، گفت: این صحبت‌ها که دائماً از سوی آمریکایی‌ها مطرح می‌شود، فقط جنگ روانی است، زیرا آمریکا اگر امکان پیروزی را برای خود می‌دید، با کوچکترین بهانه به ایران حمله می‌کرد، اما قدرت ایران مانع این اتفاق شده است.

وی از تجهیزات جدید سیستم دفاعی کشور برای کشف پهپاد توسط رادارها خبر داد و اظهار کرد: به طور عمومی پهپادها دور از رادارها حرکت می‌کنند و نمی‌توان آن‌ها را کشف کرد، اما در رادارهای جدیدی که ساخته شده است، امکان کشف پهپاد از فواصل دور نیز وجود دارد. این دستاورد یک توفیق بزرگ است، زیرا در جنگ‌های آینده بیشتر هواپیماهای بدون سرنشین و پهپادها هستند.

وی پیشرفت‌ها و دستاوردهای نظامی کشور را پشتیبان حوزه دیپلماسی ایران دانست و عنوان کرد: قدرت نظامی کشور می‌تواند دیپلمات‌های ایران را کمک کند تا در تبادلات و گفتگوهای بین المللی، با قاطعیت بر مواضع سیاسی خود پافشاری کنند. اینکه اروپا علاقه دارد همچنان برجام را حفظ کند و ارتباطات سیاسی داشته باشد، به دلیل قدرت نظامی کشور است. البته هر چند استفاده ۱۰۰ درصد مطلوبی از این دستاوردها در حوزه دیپلماسی صورت نگرفته است.

سردار افشار با بیان اینکه خیلی از دشمنان پیشرفت‌های نظامی ایران را شعار می‌دانستند، گفت: عین الاسد نشان داد این دستاوردها واقعی است، زیرا توانستیم ضربه‌ای به آمریکا بزنیم و آمریکا جرأت نکرد کوچک‌ترین پاسخی به ایران بدهد. آمریکا در پی این حمله از طریق عمان پیام فرستاد که ایران اجازه دهد به یک نقطه غیر مسکونی موشک شلیک کنیم، اما جمهوری اسلامی پاسخ داد اگر آمریکا هر حرکتی انجام دهد، ایران محکم‌تر پاسخ خواهد داد و این نشان از ذلت آمریکا است.

انتهای پیام/1677

  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجو