فیلترینگ جواب نمی دهد و فقط هزینه های مردم بالا رفته/ امروز بازار فیلترشکن رونق و سود خوبی دارد
فیلترینگ جواب نمی دهد و فقط هزینه های مردم بالا رفته/ امروز بازار فیلترشکن رونق و سود خوبی دارد
به مسئولان مربوطه تذکر دادیم که فیلترینگ برداشته شود ولی اقدامی صورت نگرفته است بحث سوال از وزیر را هم بخواهیم مطرح کنیم وزیر می گوید من کاره ای نیستم.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: به مسئولان مربوطه تذکر دادیم فیلترینگ برداشته شود ولی اقدامی صورت نگرفته است بحث سوال از وزیر را هم بخواهیم مطرح کنیم وزیر می گوید من کاره ای نیستم. طبق قانون ما فقط وزیر را می شناسیم ولی وزیر هم می گوید من اینجا تصمیم گیر نهایی نیستم. 

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ غلامرضا نوری قزلچه نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر اینکه از دکتر قالیباف پیگیر رفع فیلتر شده ایم که هنوز نتیجه ای حاصل نشده است؛ خاطرنشان کرد: اشراف و مدیریتی که با فیلتر کردن شبکه های اجتماعی از نظر امنیتی به دنبال آن بودند تا کنون میسرنشده است چراکه مشترکان و مشتریان با استفاده از فیلتر شکن ارتباط شان را با این پلتفروم ها حفظ کرده اند و از آنها استفاده می کنند. تنها قشری که در این میان متضرر شده کسب وکارها و کسانی هستند که فضای کار و اقتصاد و درآمد شان در این حوزه بوده است.

وی گفت: می گویند این تصمیم یعنی فیلترینگ در مرجع امنیتی گرفته شده است و با هماهنگی بوده است که البته از نظر ما موضوعات امنیتی الان دیگر موضوعیت ندارد و باید سریع رفع فیلتر شود. به هر حال آنهایی که دنبال ارتباطات هستند آن ارتباط را حاصل می کنند و فقط هزینه مردم بالا رفته است و بازار کسانی که فیلترشکن می فروشند رونق دارد و خوب سود می کنند.

نوری قزلچه در مورد اقدامات مجلس در صورت ادامه فیلترینگ گفت: به مسئولان مربوطه تذکر دادیم که فیلترینگ برداشته شود ولی اقدامی صورت نگرفته است بحث سوال از وزیر را هم بخواهیم مطرح کنیم وزیر می گوید من کاره ای نیستم. طبق قانون ما فقط وزیر را می شناسیم ولی وزیر هم می گوید من اینجا تصمیم گیر نهایی نیستم.

وی تاکید کرد: آن چیزهای که در طرح صیانت دنبال می شد که کمیسیونی تشکیل شود که برای صدور مجوزها ، فعالیت ها، پهنای باندها، مدیریت ترافیک ها و اعمال خط و مشی ها و هر آنچه در آن حوزه است تصمیم گیری کند به صورت کلی همه این اختیارا ت به کمیسیون عالی داده شده است و تقریبا همه را با فیلتر کردن اعمال کردند. در واقع بدون قانون مجلس و با مصوبه شورای عالی فضای مجازی این موارد اجرایی می شود. متاسفانه برخی از مصوبات این شوراها خیلی محکم تر از قانون اجرایی می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: قطعا تکنینک های جدید می آید و این مسائل را حل می کند وقتی بچه ای در خانه می تواند فیلترشکن طراحی کند پس در صورت ادامه فیلترینگ نیز نباید نگران بود چراکه تکنولوژی جدید می آید و این مشکل را نیز حل می کند.

انتهای پیام/6234

  • منبع خبر : ایلنا