قانون از کجا آورده‌ای؟ باید سریعا اجرایی گردد
قانون از کجا آورده‌ای؟ باید سریعا اجرایی گردد
قانون «از کجا آورده‌ای؟» باید شامل حال اطرافیان و خویشاوندان مقامات مسئول نیز شود

بهارستان آنلاین – جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه آقازادگی و دامادزادگی از گذشته وجود داشته اما در چند سال اخیر شدت گرفته است، گفت: برخی موارد به خاطر طمع خود مسئولان بوده که قصد غنی سازی خانواده را داشتند اما برخی موارد دیگر نیز وجود داشته که شخص مقام مسئول بی اطلاع بوده است.

به گزارش بهارستان آنلاین ، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه قانون «از کجا آورده‌ای؟» باید شامل حال اطرافیان و خویشاوندان مقامات مسئول نیز شود، خاطرنشان کرد : در مواردی از سوءاستفاده جایگاه بوده که دلالی قصد داشته با توجه به رانت مقام مسئولی، اقدامی داشته باشد اما وی همکاری نکرده است لذا دلال از مسیر خانواده فرد مسئول وارد شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: نمونه این نوع از سوءاستفاده در جریان تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان بسیار مشهود بود چنانچه آقازاده ای از موقعیت پدر خود بدون اطلاع وی استفاده کرده است.

کوچکی نژاد با ابراز تأسف از شدت سوءاستفاده آقازاده ها و دامادزاده ها از موقعیت مسئولان خاطرنشان کرد: معتقدیم اگر اصل 43 قانون اساسی و قانون «از کجا آورده ای؟» به درستی اجرا شده و به جز فرد مسئول شامل حال اطرافیان، بستگان و آشنایان وی نیز شود، بخش اعظمی از این موضوع حل خواهد شد که البته اجرای آن نیازمند تحقیقات تمامی دستگاه های ذیربط در خصوص این موضوع است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: اگر فرزندان و خویشاوندن یک مسئول بدانند که مدام از سوی دستگاه های اطلاعاتی مورد رصد هستند و اقدامات آنها قابل بررسی است قطعا جنبه بازدارندگی خواهد داشت.

پایان پیام/

  • منبع خبر : خانه ملت