اگر قیمت ها باید برای کشاورزان واقعی نشود کشاورزی بطور کل از بین می رود
اگر قیمت ها باید برای کشاورزان واقعی نشود کشاورزی بطور کل از بین می رود
افزایش قیمت محصولات کشاورزی و دامی ربطی به تحریم ها ندارد و دلیل این افزایش ها سوء مدیریت و عدم نظارت است.

بهارستان آنلاین – عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه تحریم ها نقش چندانی در افزایش قیمت ها ندارد و دلیل این مسئله فقط سوء مدیریت و عدم نظارت است ؛ خاطرنشان کرد: افزایش افسارگسیخته و غیر عادی محصولات کشاورزی برای مردم و کشاورزان مشکلات زیادی را ایجاد کرده است .

نورمحمد تربتی‌نژاد در گفتگوی اختصاصی با بهارستان آنلاین بالارفتن قیمت ارز و همچنین افزایش نوسانات ارزی و افزایش قیمت تجهیزات کشاورزی و مواد اولیه و خوراک دام را از اصلی ترین دلایل افزایش قیمت محصولات کشاورزی و دامی در این چند هفته اخیر برشمرد و تاکید نمود : به جز این موارد نبود تناسب میان عرضه و تقاضا نیز مسئله دیگری است که باعث افزایش قیمت ها شده است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به نقش سوداگران و واسطه ها در بازار محصولات کشاورزی ؛ تصریح نمود : بخش قابل توجهی از افسارگسیختگی قیمت کالاها و محصولات کشاورزی و دامی در بازار جو روانی ایجاد شده توسط دلالان و سودجویان است.

این نماینده مجلس دهم با بیان اینکه دولت باید برای حمایت از مصرف کنندگان برنامه جامع و مشخصی داشته باشد ؛ گفت : متاسفانه ایجاد تسهیلات توسط مسئولان برای مصرف کنندگان مساوی است با فشار به کشاورزان و دامداران.

تربتی نژاد با تاکید بر اینکه قیمت ها باید برای کشاورزان واقعی شود ؛ خاطرنشان کرد : اگر قیمت ها برای کشاورزان واقعی نشود کشاورزی بطور کل از بین می رود و به کشور آسیب های بسیاری وارد می آید .

این نماینده مجلس با اشاره به فشار مجلس برای بالابردن قیمت گندم ، گفت : قیمت گندم آنهم با فشارهای مجلس شورای اسلامی به 1700 تومان رسید اما این در حالی است که این قیمت در کشورهای همسایه 3000 تومان می باشد.

تربتی نژاد در پایان با ناچیز دانستن قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی ، تاکید نمود : خرید تضمینی محصولات کشاورزی از سوی دولت به قدری پایین است که کشاورز را مجاب به انباشت محصولاتش در انبارها می کند تا بتواند شاید محصولاتش را به دلال ها بفروشد و کمی سود بیشتری بدست آورد.

انتهای پیام /268

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس معتقد است تحریم‌ها نقش چندانی در افزایش قیمت‌ها ندارند و دلیل این مسئله را سوءمدیریت و عدم نظارت است./

پایان پیام