ما توانستیم از شرایط بسیار سخت بازگردیم
ما توانستیم از شرایط بسیار سخت بازگردیم
من فکر می‌کنم که نتیجه مناسبی داشتیم و ما شایسته این برد بودیم با دو گلی که زدیم، البته فرصت‌های بیشتری هم برای گلزنی داشتیم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: این تازه آغاز کار ماست، بازیکنان درخشان و شایسته احترام بودند.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛  کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان پس از پیروزی ایران مقابل ولز گفت: این تازه آغاز کار ماست. ما باید کار تمام کنیم. روز فوق‌العاده‌ای برای ما بود و کلمه‌ای ندارم که با آن از بازیکنان تشکر کنم. آن‌ها درخشان بودند و شایسته احترام زیادی هستند. مردم می‌فهمند که این بچه‌ها عاشق فوتبال بازی کردن هستند.

وی افزود: غرور ما جریحه‌دار شد و بازی امروز فرصتی بود برای اینکه بتوانیم به غرور و شخصیت خودمان برگردیم،غرور خودمان را برگردانیم. زمان مناسبی داشتیم خوشبختانه این اتفاق افتاد و بازیکنان ما بازی گذشته را فراموش کردند و از بهترین فرصتی که نصیبشان شد استفاده کردند، حالا خیلی خوشحالیم که یک بازی قابل قبول مقابل ولز انجام دهیم و این تیم را شکست دهیم.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: نتیجه‌ خیلی خوب در فوتبال آخر سر به دست می‌آید و من فکر می‌کنم که نتیجه مناسبی داشتیم و ما شایسته این برد بودیم با دو گلی که زدیم، البته فرصت‌های بیشتری هم برای گلزنی داشتیم اما تفاوتی که در دو تیم وجود داشت این بود که ما خوب بازی کردیم و بهتر از تیم مقابل بازی کردیم و ما را به این نتیجه رساند.

وی تاکید کرد: البته اگر گل‌های بیشتری می‌زدیم تفاوت‌های بین دو تیم بهتر آشکار می‌شد. البته باید بگویم ولز تیم خیلی خوبی بود و مربی خوبی داشت. این یک بازی بود و من اطمینان دارم امروز روز ما بود و ممکن است فردا روز ولز باشد. آن‌چه که برای من خیلی مهم است اینکه در مورد بازیکنان و گل‌ها صحبت می‌کنیم ولی من کلامی ندارم که بتوانم به بازیکنان خودم تبریک بگویم. امروز من واقعا علاقمندم احترام خودم را به بازیکنان ولز نشان دهم ولی باید بگویم از طرفداران ولز و ایرانی تشکر کنم چون آن‌ها به فوتبال احترام گذاشتند، فوتبال فضایی برای خوشی بود و من از این بازی لذت بردم و خیلی خوشحالم که این بازی با این نتیجه جلو رفت.

کی‌‌روش در پاسخ به این سوال که پس از گل دوم صورت خودش را گرفت، فکر می‌کرد چنین انفجاری بعد از بازی گل دوم به‌وجود بیاید، اظهار داشت: من باید بگویم اولین چیزی که به بازیکنان خودم گفتم و وقتی به اتاق استراحت رفتیم این بود که ما الان از زمین بیرون هستیم، چونکه تنش زیادی از بیرون بود و ما به گل زدن نزدیک بودیم و فرصت‌هایی داشتیم و اما این گلزنی به تأخیر افتاده بود. این قضیه خیلی احساسی بود به ویژه ما توانستیم از شرایط بسیار سخت بازگردیم و هیچ کس علاقمند نیست ببازد به ویژه وقتی در بازی اول با اختلاف باختیم.

وی افزود: زیبایی بازی در همین است که همیشه یک بازی پیش‌رو دارید، همانطور که در کنفرانس خبری گفتم در این لحظه ما باید نتیجه را صفر- صفر در نظر بگیریم. ما این فرصت را داشتیم که بازی خودمان را رسما به پایان ببریم و بازی دوم را صفر بر صفر شروع کنیم. ما بازی اول را متأسفانه باختیم اما در این بازی لازم بود که از فرصت‌ها استفاده کنیم، هنوز هم فضا باز است. آن چه که امروز مهم است این بود که ما امید خودمان را همچنان حفظ کنیم و از دیگر بازی‌هایی که قبل از جام جهانی داشتیم یاد بگیریم که با برد شروع کردیم و نتیجه مساوی هم کسب کردیم. امروز توانستیم گل بزنیم و سه امتیاز کسب کنیم. ما باید اطمینان داشته باشیم که به اندازه کافی خوب هستیم که به دور بعدی صعود کنیم. بنابراین امروز بلافاصله آمادگی خودمان را برای بازی با آمریکا شروع می‌کنیم. آمریکا تیم بسیار عالی است و با آمادگی مقابل ولز بازی کردند. آمادگی ما با استراحت خوب و ذهن‌های تازه از امروز شروع می‌شود و خیلی از مسائل اضافی را کنار می‌گذاریم و روی هدفمان متمرکز می‌شویم . آن چه که ما می‌خواهیم انجام دهیم این است که این هدیه را به طرفداران ایران تقدیم کنیم. این برد هدیه به طرفداران ایران بود، غرب و شرق مهم نیست بلکه یک هدیه بود.

کی‌روش در واکنش به سوال خبرنگاری در مورد هواداران ایران در استادیوم و تشویق‌های بی‌شمار آن‌ها اظهارداشت: همانطور که گفتم این امر خیلی مهم بود، با توجه به سال‌هایی زیادی که من در فوتبال صرف کردم امروز من احساس کردم که در یک استادیوم واقعی فوتبال حضور دارم. باید تبریک بگویم چون ۹۰ دقیقه خوشحالی و افتخار برای هر دو تیم را شاهد بودیم. ما امروز به عنوان ایران خیلی خوشحال‌ترینیم چون بردیم، اما فکر می‌کنم طرفداران تیم ولز هم به شیوه تیمشان و تلاشی که انجام می‌دادند تا بازی را ببرند افتخار می‌کنند، بنابراین یک برد برای فوتبال بوده و در این باره تردیدی نیست.

انتهای پیام/6210

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین