ما در کشورمان قانون کم نداریم؛ بلکه در اجرای قانون مشکل داریم!
ما در کشورمان قانون کم نداریم؛ بلکه در اجرای قانون مشکل داریم!
خیلی از این شعار ها و هتاکی هایی که امروز می بینیم بحث اقتصاد نیست. هتاکی نسبت به رهبری معظم ، نظام اسلامی، حجاب و غیره ضرورتا دینی است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت : ما یکی از کشور هایی هستیم که قانون متورم داریم. ما دوازده هزار قانون نوشته شده داریم و  تورم قوانین از جمله معضلات نظام قانون‌گذاری کشور است و این امر بر خلاف برخی از کشور های اروپایی که ۷۰۰ _ ۶۰۰ ماده قانونی دارند. دوارده هزار قانون کتورم که به خیلی هایشان هم عمل نمی شود.

احمد حسینی فلاحی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» با بیان اینکه  یکی از همین موارد، بحث سلاحی است که در کشور ما استفاده می شود و این همه افراد را به شهادت رساندند. ما قانون حمل ، ساخت و نگهداری سلاح را داریم، اما چقدر به آن عمل می شود؟خاطرنشان کرد : این کتابچه ای که در اختیار بنده است بحث قانون حمل سلاح است که متاسفانه در کشور به آن عمل نمی شود. این کتابچه ای است که در سال ۹۰ لایحه دولت بوده و موادی که در اینجا می بینید تصویب شده است  اما متاسفانه به آن عمل نمی شود.

این نماینده مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه ما در کشورمان قانون کم نداریم؛ بلکه اجرای قانون کم داریم! تصریح نمود :
امروز ما در کشورمان نظارت می خواهیم و مسائل و مشکلاتی که امروز در حوزه های مختلف اقتصادی مانند تورم و مسائل مختلفی که هست همه به بحث نظارت برمی گردد ما در کشورمان نظارت نداریم ما در کشورمان سرمایه و پول داریم، اقتصاد پویا داریم، با پانزده کشور هم مرز و همسایه هستیم ، نیرو های جوان و مستعد داریم و همه زمینه های رشد اقتصادی را داریم؛ ولی چقدر در کشور نظارت داریم؟ نظارتمان ضعیف است و این مشکل حقیقی کشورمان است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در ادامه گفت : ما توانمندی داریم، بالاترین نیروی انسانی داریم؛ در کشور های اروپایی و آمریکا، بهترین نیرو هایی که صاحب نظرند، از همین (آسیای غربی) رفته اند که قسمتی از آن هم ایران است. بنابر این، توانمندی را در کشور داریم.
فلاحی در تشریح اهداف انقلاب گفت: انقلاب با چند هدف شکل گرفته است. مهم ترین هدف در ارزیابی مطالبات مردم، مطالبات فرهنگی بوده است و این، به این معنا نیست که مطالبات اقتصادی، مدّ نظر نباشد. مطالبه فرهنگی، مهم ترین عامل است. امروز تمام تحلیلگران شرقی و غربی، اقتصاد و غیره را بررسی کرده اند و رسیده اند به مطالبه فرهنگی و گفتند: (( مطالبات مردم، فرهنگی است.))
 نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی  در پایان با بیان اینکه نباید فراموش کنیم که در هدف اصلی دشمن نیامده است که بگوید: (( مردم، مطالبات اقتصادی دارند.)) ؛ خاطرنشان کرد :  خیلی از این شعار ها و هتاکی هایی که امروز می بینیم بحث اقتصاد نیست. هتاکی نسبت به رهبری معظم ، نظام اسلامی، حجاب و ضرورتا دینی است بنابراین حتماً باید بحث مسئله فرهنگی و اقتصادی که مطالبه رهبری در سال اول از مجلس شورای اسلامی بوده، مدّ نظر قرار دهیم و انشاالله پیش ببریم و هر دو را در کنار هم حل کنیم. هم استقلال فرهنگی داشته باشیم، هم استقلال اقتصادی و بالعکس و بدانیم که اگر در هر کدام از این مسائل(فرهنگی و اقتصادی)، مشکل داشته باشیم، قطعاً در دیگری اثر گذار خواهد بود.

انتهای پیام/6069

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین