متن نهایی مذاکرات مطلوب ملت ایران نیست
متن نهایی مذاکرات مطلوب ملت ایران نیست
قرار نیست تحریم‌ها برداشته شود، قرار نیست آمریکا و کشورهای غربی به جمهوری اسلامی ایران تضمین بدهند که در آینده از برجام خارج نمی شوند.

بهارستان آنلاین – نماینده تهران در مجلس، گفت: مذاکرات به نقطه آخر رسیده است. یعنی متن نهایی را که آماده شده آوردند؛ اکنون در شورای عالی امنیت ملی متن نهایی مورد بحث است و این متن آن متنی نیست که مطلوب ملت ایران باشد.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ سید محمود نبویان عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، درخصوص آخرین وضعیت مذکرات وین، گفت: مذاکرات به نقطه آخر رسیده است. یعنی متن نهایی را که آماده شده آوردند؛ اکنون در شورای عالی امنیت ملی متن نهایی مورد بحث است و این متن آن متنی نیست که مطلوب ملت ایران باشد.

 

وی در پاسخ به اینکه چه دلیلی وجود دارد که متن را برای مردم نامطلوب می‌داند، بیان کرد: قرار نیست تحریم‌ها برداشته شود، قرار نیست به ما تضمین بدهند که از برجام خارج نشوند.

نبویان در پاسخ به این سوال که این متن در مقایسه با متن تهیه شده در مذاکرات آقای عراقچی چگونه است، ابراز داشت: من متن عراقچی را ندیده بودم و نمی‌توانم مقایسه کنم اما چیزی که وجود دارد، همان برجام قبل را دوباره تحمیل خواهد کرد.

وی در پایان گفت :  آمریکا و اروپا بداند، اگر موارد مورد انتظار مجلس در توافق وجود نداشته باشد، نمایندگان ملت این توافق را نمی‌پذیرند. اجازه نابودی منافع ملی را نمی‌دهیم. در جلسه شورای امنیت ملی، متن نهایی توافق آورده شده است، قرار بود در همین هفته توافق را اعلام کنند.

انتهای پیام/4568 

  • منبع خبر : ایلنا