مجلس به دنبال آن نیست که به اشتغال و کار مردم در فضای مجازی آسیب وارد شود
مجلس به دنبال آن نیست که به اشتغال و کار مردم در فضای مجازی آسیب وارد شود
ما به دنبال فیلترینگ و مسدودسازی نیستیم، اما حد و مرزی را در نظر می‌گیریم تا اگر فردی بخواهد از فضای مجازی استفاده ناسالم کند، محدودیت‌هایی برای وی اعمال شود.

بهارستان آنلاین – حجت‌الاسلام غضنفرآبادی گفت: بسیاری از کسانی که انتقادات زیادی به طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی دارند، از فضای مجازی یله و رها سود می‌برند.

به گزارش «بهارستان آنلاین» حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی از متن مردم است و نمایندگان به دنبال آن هستند که منافع آنان را محقق کنند و ما علیه مردم اقدامی انجام نمی‌دهیم.

وی بیان کرد: بر هیچ فردی پوشیده نیست که فضای مجازی در کشور ما یله و رهاست و فضای مجازی آسیب‌های جدی به ارکان خانواده وارد کرده است.

رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم به جهت مسائل امنیتی و هم مسائل اخلاقی باید فضای مجازی در کشورمان ساماندهی شود و فضای مجازی با شرایط فعلی به ضرر همه مردم است.

حجت‌الاسلام غضنفرآبادی با بیان اینکه در همه جای دنیا فضای مجازی کاملاً کنترل و مراقبت می‌شود، گفت: برای مثال، اگر بنده عکس و یا مطلبی درباره شهید سلیمانی در صفحه اینستاگرام خودم بگذارم، سریعاً حذف می‌شود اما در کشور ما فضای مجازی کنترل نمی‌شود و هر فردی هر مطلبی را در این فضا بارگذاری می‌کند و هیچ گونه کنترلی بر این فضا وجود ندارد.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از کسانی که انتقادات زیادی به طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی دارند و قیل و قال راه می‌اندازند، نمی‌خواهند فضای مجازی ساماندهی شود و از فضای مجازی یله و رها سود می‌برند.

رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متأسفانه سال‌هاست که موضوع ساماندهی فضای مجازی معطل مانده است و لازم بود که مجلس شورای اسلامی به این موضوع مهم ورود کند.

وی افزود: همچنین قرار است این طرح در کمیسیون مشترک مجلس به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد و از صاحب نظران و کارشناسان این حوزه هم دعوت به عمل می‌آید. علاوه بر این، مصوبات کمیسیون مشترک موقت است و سه تا پنج سال به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام غضنفرآبادی با بیان اینکه شکی در ضرورت ساماندهی فضای مجازی وجود ندارد و مردم نباید از این بابت نگران باشند، گفت: مجلس به دنبال آن نیست که به اشتغال و کار مردم در فضای مجازی آسیب وارد شود. از سوی دیگر ما به دنبال فیلترینگ و مسدودسازی نیستیم، اما حد و مرزی را در نظر می‌گیریم تا اگر فردی بخواهد از فضای مجازی استفاده ناسالم کند، محدودیت‌هایی برای وی اعمال شود.

انتهای پیام/3386