اگر قرار باشد آمریکایی‌ها به شناورهای ما تعرض کنند،این امکان را داریم که با آمریکایی‌ها مقابله کنیم
اگر قرار باشد آمریکایی‌ها به شناورهای ما تعرض کنند،این امکان را داریم که با آمریکایی‌ها مقابله کنیم
توقیف نفتکش ایران توسط آمریکا یک دزدی دریایی آشکار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به توقیف نفتکش ایران توسط آمریکا گفت: این حق برای ایران محفوظ است که علاوه بر مقابله به مثل و اقدام تنبیهی علیه آمریکایی‌ها، در مراجع حقوقی و قضایی بین‌المللی طرح دعوا و شکایت کند تا به این موضوع رسیدگی شود.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ حسین نوش آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقیف نفتکش ایران توسط آمریکا، اظهار داشت: قطعا این اقدام غیرموجه و غیرقانونی با هیچ کدام از معیارهای حقوق بین‌الملل سازگار نیست و یک دزدی دریایی آشکار محسوب می‌شود و با تمام موازین بین‌المللی و مقررات حقوقی مغایرت دارد.

وی ادامه داد: دولت آمریکا حتما باید در برابر این اقدامی که انجام داده است، پاسخگو باشد و اگر بخواهد محموله این کشتی را تخلیه کند، جرم خود را سنگین‌تر خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این حق برای جمهوری اسلامی ایران نیز محفوظ است که علاوه بر مقابله به مثل و اقدام تنبیهی علیه آمریکایی‌ها، در مراجع حقوقی و قضایی بین‌المللی طرح دعوا و شکایت کند تا به این موضوع رسیدگی شود.

نوش ابادی با بیان اینکه دیگر دوران بزن در رو گذشته است، تصریح کرد: هر کسی بخواهد از رفتارهای غیرمتعارف، غیرمنطقی و غیرمعقول استفاده کند ،حتما باید نتیجه این رفتار خود را ببیند و اگر جمهوری اسلامی ایران هم خویشتن‌داری می‌کند، دلیل بر این نیست که توان مقابله ندارد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال برقراری ثبات و آرامش در منطقه بوده و اگر قرار باشد آمریکایی‌ها در آب‌های آزاد و بین‌المللی به شناورهایمان تعرض کنند، قطعا ما نیز در منطقه‌ای که آنها تردد دارند و مدیریت بخشی از آبراه بین‌المللی تنگه هرمز، خلیج فارس و دریای عمان توسط ایران صورت می‌گیرد، این امکان را داریم که با آمریکایی‌ها مقابله کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان بیان داشت: ما در ابتدا به آمریکایی‌ها هشدار می‌دهیم تا از رفتارهای بدون پشتوانه حقوقی و غیرموجه خودداری کنند که اگر تداوم پیدا کند، جمهوری اسلامی ایران نیز از ابزارهای هم قانونی و هم دفاعی و بازدارنده خود علیه آنها استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین