مجلس و کمیسیون عمران باید به صورت جدی به موضوع گرانی بلیت هواپیما ورود پیدا کند
مجلس و کمیسیون عمران باید به صورت جدی به موضوع گرانی بلیت هواپیما ورود پیدا کند
سال گذشته 360 هزار نفر با هواپیما به عتبات عالیات سفر کردند که می‌توان گفت مبلغی بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان به جیب دلالان و واسطه‌های فروش چارتری بلیت هواپیما رفت.

نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها و امورداخلی کشور گفت: سال گذشته نزدیک به ۳۶۰ هزار نفر با هواپیما به عتبات عالیات سفر کردند که می‌توان گفت مبلغی بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان به جیب دلالان و واسطه‌های فروش چارتری بلیت هواپیما رفت.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ محمدحسن آصفری نایب رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما در ایام اربعین اظهارکرد: متاسفانه از سال گذشته شاهد نبود نظارت بر قیمت بلیت هواپیما در ایام اربعین هستیم که همین موضوع باعث شده تا پول درشتی به جیب برخی از شرکت‌های هواپیمایی برود؛ البته برخورد نکردن با متخلفان باعث شده است که امسال نیز شاهد افزایش افسار گسیخته قیمت بلیت هواپیما در روزهای منتهی به اربعین باشیم.

وی افزود:سال گذشته نزدیک به 360 هزار نفر با هواپیما به عتبات عالیات سفر کردند که می‌توان گفت مبلغی بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان به جیب دلالان و واسطه‌های فروش چارتری بلیت هواپیما رفت. اگر سرنخ‌های این موضوع از طریق نهادهای ذی ربط دنبال شود، صددرصد به جایگاه‌ها و نهادهای دولتی برخواهیم خورد و لذا این نبود برخورد با متخلفان در سال گذشته نیز باعث شد تا امسال نیز شاهد این مشکلات باشیم.

آصفری ادامه داد: درحالی که وزارت راه اعلام کرده است که قیمت رفت و برگشت بلیت هوایپما در ایام اربعین باید 8 میلیون تومان باشد ولی مردم به سختی و به ندرت می‌توانند بلیت به نرخ دولتی پیدا کنند و ایرلاین‌های دولتی نیز بلیت‌های خود را به این قیمت نمی‌فروشند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تاکید کرد: مجلس و کمیسیون عمران باید به صورت جدی به موضوع گرانی بلیت هواپیما ورود پیدا کند و از مسئولان ذی ربط بخواهند که نسبت به این موضوع پاسخگو باشند. البته اعتقاد من بر این است که اراده‌ای برای برخورد با متخلفان وجود ندارد و علت اصلی این موضوع هم این است سرنخ این موضوع به برخی از تشکیلات دولتی باز می‌گردد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : دانشجو