مجلس یازدهم  باید مشکلات قانونی جامعه بانوان را حل و مرتفع نماید
مجلس یازدهم  باید مشکلات قانونی جامعه بانوان را حل و مرتفع نماید
حق زنان در سطوح مدیریتی در دولت یازدهم رعایت نشد لذا ما زنان باید از این حق خود برای حضور حداکثری و بیشتر از مجلس دهم دفاع کنیم.

بهارستان آنلاین – کاندید تایید صلاحیت شده استان البرز مشارکت و حضور حداکثری بانوان را در انتخابات مجلس یازدهم ضروری خواند و افزود: بانوان عزیز ما در کشور باید امید داشته باشند و بدانند امروز دید و نگاه جامعه درخصوص مشارکت آنان در تصمیم گیری ها متفاوت تر از گذشته شده است.

لیلا یادگاری در گفتگوی اختصاصی با بهارستان آنلاین ؛ با بیان اینکه تلاش های خوبی برای افزایش حضور زنان در پست‌های مدیریتی، توجه ویژه به موضوع زنان و خانواده در برنامه ششم توسعه و بودجه و توجه به مطالبات جامعه زنان در مجلس دهم شکل گرفت اما این کافی نیست ؛ خاطرنشان نمود : تا زمانی که افزایش مشارکت سیاسی و اجتماعی زنان تبدیل به یک مطالبه ملی و عمومی در فضای سیاسی کشور نشود این امر محقق نخواهد شد.

لیلا یادگاری با تاکید بر اینکه از مجلس یازدهم انتظار داریم احقاق حقوق بانوان را در اولویت کاری خود قرار دهد؛ گفت : اگر حقوق بانوان در جامعه به خوبی پیاده شود بسیاری از مشکلات در کشور رفع خواهد شد.

وی بر لزوم مشارکت دادن بانوان در اداره کشور تاکید و اضافه کرد: افزایش زنان دردوره دهم مجلس در نهایت سطح انتظارات جامعه بانوان را بالا برده است و آنان از اعضای فراکسیون زنان مجلس یازدهم هم توقعات زیادی دارند که نمایندگان زن مجلس یازدهم نیز باید تلاش کنند تا مشکلات قانونی جامعه بانوان را حل و مرتفع سازند .

کاندید تایید صلاحیت شده استان البرز با تاکید بر اینکه نمایندگان زن درد و مشکلات جامعه بانوان را بیشتر درک می کنند و بر آن واقف هستند زیرا در درون خانواده حضور دارند، افزود: باید سهم زنان در تمام سطوح مدیریتی در کشور دیده شود .

یادگاری با اشاره به انتصاب مرحوم خانم دباغ با نظر خاص امام راحل به فرماندهی سپاه همدان و انتصاب خانم‌ مرضیه وحید دستجردی در دولت دهم با تأیید رهبری و عدم مخالفت ایشان به ورود بانوان در عرصه تصمیم گیری های کلان کشوری ،تصریح نمود : حق زنان در سطوح مدیریتی در دولت یازدهم رعایت نشد لذا ما زنان باید از این حق خود برای حضور حداکثری و بیشتر از مجلس دهم دفاع کنیم. جامعه بانوان باید به دنبال این باشد که افراد شایسته را بشناسند تا از توانمندی آنها استفاده کنند؛ مراقب باشیم افرادی که صلاحیت کافی را ندارند به کار گماشته نشوند .

وی خودباوری و ارتقای توانمندی بانوان را از جمله مولفه‌های مهم در توسعه پایدار برشمرد و یادآور شد:اشتغال به زنان استقلال، اختیار و قدرت تصمیم‌گیری می‌دهد و توانمندی آنها را روزبه روز افزایش می دهد، اگر زنان بتوانند به خودباوری برسند می‌توان در آینده جامعه‌ای توانمند و نسلی قدرتمند را تربیت کرد.

کاندید تایید صلاحیت شده استان البرز در پایان خاطرنشان کرد: زنان در همه عرصه ها همدوش مردان از ابتدای انقلاب تا کنون حضور داشته اند و امیدواریم در این حماسه سیاسی زنان با مشارکت حداکثری خود هم فعالانه شرکت کنند.

انتهای پیام /961