مجلس یازدهم نیز اکثریتی نخواهد داشت/مردم از جبهه سوم استقبال نمی کنند
مجلس یازدهم نیز اکثریتی نخواهد داشت/مردم از جبهه سوم استقبال نمی کنند
تجربه نشان داده مردم حوزه هاي انتخابيه را براي نمايندگي مجلس به دست افرادي مي سپارند كه تجربه كار مديريتي و اجرايي داشته باشند و مي دانند سپردن قوه مقننه كشور به دست افراد فاقد تجربه براي كشور زيان بار است .

بهارستان آنلاین – کمتر از 5 ماه تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است. انتخاباتی که اگر جدی گرفته نشود، می‌تواند به یک شوک برای جریانات سیاسی کشور بدل شود چراکه نتیجه انتخابات در ایران غیرقابل پیش بینی است بارها اتفاق افتاده که جریان های سیاسی به پیروزی خود مطمئن بودند اما نتیجه طور دیگری رقم خورده است.

اما هنوز بطور کلی مشخص نیست که احزاب و جبهه‌های مختلف سیاسی کشور در هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا چه برنامه و راهبردی برای پیروزی در این انتخابات اتخاذ خواهند کرد. از طرفی اصلاح‌طلبان بعد از پیروزی‌های اخیرشان در سه انتخابات گذشته انگار در باد این پیروزی خوابیده‌اند، ولی اتفاقات پیش آمده برای کشور و ناکارآمدی های دولت رئیس جمهور روحانی در برخی امور باعث شده تا پایگاه اجتماعی‌شان ضعیف شود و از سوی دیگر اصولگرایان امیدوارند با پیوند زدن دولت و اصلاحات به یکدیگر و پررنگ کردن ضعف‌های موجود در کشور بتوانند پیروز صحنه انتخابات باشند.

دکتر عوض حیدر پور در گفتگو ی اختصاصی با بهارستان آنلاین قطعی دانستن پیروزی اصولگرایان را یک خطای استراتژیک می داند و یادآور می شود که مجلس یازدهم نیز اکثریتی نخواهد داشت.

مشروح گفتگوی بهارستان آنلاین را با عوض حیدرپور را در ادامه بخوانید.

****سردار مرتضی طلایی خبر از عدم تمایل سعید جلیلی برای ائتلاف با شورای وحدت داده است و طبیعتا وقتی سعید جلیلی بنایی بر ائتلاف نداشته باشد دیگر نیروهای پایداری هم به همین منوال حرکت خواهند کرد به نظر جنابعالی آیا این طیف می تواند اکثریت مجلس آینده را از آن خود نماید؟
خیر ، جبهه پایداری وجاهتی که بتواند اصولگرایان را به گونه ای که اکثریتی را برای مجلس بسیج و فراهم کند ندارد .

****هفته پیش آقای خورشیدی پدر داماد دکتر احمدی نژاد از شکل گیری جریان سوم در انتخابات آینده سخن به میان آورده است حال به نظر شما این جریان تا چه میزان می تواند در انتخابات آینده تاثیر گذار باشد ؟
شاید نظر سردار خورشیدی بسیج نیروهای جوان در راستای دستورات اخیر مقام معظم رهبری باشد ،که به نظرم مردم استقبال نکنند ، تجربه نشان داده مردم حوزه های انتخابیه را برای نمایندگی مجلس به دست افرادی می سپارند که تجربه کار مدیریتی و اجرایی داشته باشند و می دانند سپردن قوه مقننه کشور به دست افراد فاقد تجربه برای کشور زیان بار است .

****به نظر شما آینده سیاسی آقای لاریجانی در انتخابات آینده چگونه است و با توجه به شنیده ها مبنی بر شرکت آقایان ذولنور و زاکانی و امیرآبادی از حوزه انتخابیه قم آیا باز آقای لاریجانی از این استان کاندید می شوند یا به نظر شما از شهر و استان دیگری کاندید خواهند شد و با توجه به وزن سیاسی مجلس آینده وی می تواند همچنین به عنوان رئیس قوه مقننه باقی بماند؟
حقیقتا بنده خبری ندارم و این موضوع از الان قابل پیش‌بینی نیست ولی بهتر است چنانچه ترکیبی که مرقوم داشته اید در قم ثبت نام کنند آقای لاریجانی در اوج کناره گیری کنند ،تا از جای دیگری ثبت نام کنند ، چراکه خدمات و توانمندی های ایشان برای همیشه در خاطر مردم قم و ملت ایران باقی خواهد ماند.

****سئوال آخر اینکه آیا اصولگرایان به وحدت حداکثری خواهند رسید و لیست واحدی خواهند داد یا شاهد چند دستگی در این جبهه خواهیم بود؟
به نظر بنده بیش از دویست نفر از مجلس فعلی در مجلس یازدهم حضور نخواهند داشت و مجلس بعدی نیز اکثریتی نخواهد داشت.

انتهای پیام/613