محبت داشته باشید چراکه کسی که محبت ندارد دین ندارد و مسلمان نیست
محبت داشته باشید چراکه کسی که محبت ندارد دین ندارد و مسلمان نیست
چرا بی‌انصاف هستید، چرا سخت دلی می‌کنید، چرا این هم گران فروشی دارید، پاسخ همه اینها به خاطر نبود محبت است.
یک استاد اخلاق با گلایه از بسیاری کسبه که هوای هم نوع خود را ندارند گفت: اگر یک مشتری مظلوم فقیری به شما مراجعه کرد و گفت کالایی ماه گذشته قیمتش ۵ هزار تومان بوده اما الان ده برابر یعنی ۵۰ هزار تومان شده است به او پاسخ ندهید دلار گران شده است، سیب، گلابی، انگور، زردآلو و… که داخل کشور کشت می‌شود و پای کدام درختش دلار ریخته شده است؟. این همه سخت‌دلی به خاطر نداشتن محبت است.

به گزارش«بهارستان آنلاین» ، حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان -استاد حوزه- با بیان روایتی از امام صادق(ع) در مورد اهمیت محبت به یکدیگر گفت: از امام صادق(ع) پرسیدند «آیا محبت داشتن به یکدیگر جزء دین است؟، ایشان پاسخ داد :دین اصلا چیزی غیر از محبت نیست و کسی که محبت ندارد دین ندارد و مسلمان نیست».

وی ادامه داد: اگر ۸۰ میلیون جمعیت ایران معدن محبت به همدیگر بودند این میزان مشکلات وجود نداشت، وقتی من دلم بسوزد که یک نفر مشکل دارد به سوی او می‌روم تا مشکلش را حل کنم. محبت باعث می‌شود که تمام اجناس خوراکی و پوشاکی ایرانی را کاسب‌ها با قیمت مناسب به مردم فروخته و گران ‌فروشی نکنند.

این استاد اخلاق یادآور شد: اگر یک مشتری مظلوم فقیری به شما مراجعه کرد و گفت کالایی ماه گذشته قیمتش ۵ هزار تومان بوده اما الان ده برابر یعنی ۵۰ هزار تومان شده است به او پاسخ ندهید دلار گران شده است، سیب، گلابی، انگور، زردآلو و… که داخل کشور کشت می‌شود و پای کدام درختش دلار ریخته شده است؟.

انصاریان با تذکر به گران‌فروشان بی‌انصاف افزود: کنار بوته کدام گندم دلار داده شده است؟، چرا بی‌انصاف هستید، چرا سخت دلی می‌کنید، چرا این هم گران فروشی دارید، پاسخ همه اینها به خاطر نبود محبت است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : توصیه شیخ حسین انصاریان به گران‌فروشان؛