مسئولان باید آن چیزی که به فرهنگ و هویت جوانان ما لطمه وارد می‌کند را جدی بگیرند
مسئولان باید آن چیزی که به فرهنگ و هویت جوانان ما لطمه وارد می‌کند را جدی بگیرند
استکبار جهانی برای بی‌هویت کردن جوانان خصوصا در عرصه دانش آموزی تلاش می‌کند و ما این مسئله را طبیعتا مهم تلقی می‌کنیم.

 نماینده مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: استکبار جهانی برای بی‌هویت کردن جوانان خصوصا در عرصه دانش آموزی تلاش می‌کند و ما این مسئله را طبیعتا مهم تلقی می‌کنیم.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ در اعتراضات و اغتشاشاتی که در کف جامعه می بینیم گاهی دانش آموزان و نوجوانانی حضور دارند. دیدن آن ها اولین چیزی را که به خاطرمان می آورد رها شدگی فرهنگی نوجوان هاست. در همین راستا به مناسبت روز دانش آموز با مهدی اسماعیلی، نائب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، به گفتگو پرداخته ایم و اسماعیلی در رابطه با نقش متولیان فرهنگی کشور و عملکرد آن‌ها گفت: مقوله فرهنگ یکی از مقوله‌های مهم در هر جامعه‌ای است این فرهنگ در مدارس بیشتر نمود پیدا می‌کند. البته تنها مدرسه متولی ایجاد فرهنگ نیست دستگا‌های مختلف متولی این هستند که در راستای ایجاد فرهنگ اسلامی و ایرانی گام‌های عملی بردارند.

وی افزود: به هر حال آن که مقام معظم رهبری هم بار‌ها تذکر دادند که در شبیخون فرهنگی و تهاجم فرهنگی هستیم؛ دلیل بر این است که این مسئله، مسئله مهمی است. استکبار جهانی برای بی‌هویت کردن جوانان خصوصا در عرصه دانش آموزی تلاش می‌کند و ما این مسئله را طبیعتا مهم تلقی می‌کنیم.

اسماعیلی گفت: مسئولان فرهنگی کشور باید واقعا یک اهتمام جدی و عملیاتی برای ارتقای فرهنگ اسلامی ایرانی جوانان مان داشته باشند. به هر حال بروز برخی از آسیب‌های اجتماعی ناشی از ضعف مسائل فرهنگی است. فرهنگ ما غنی از تعالیم اسلامی و ایرانی است. فرهنگ ما کهن است که و ما باید براساس آن بتوانیم خودمان را در عرصه بین المللی به صورت مناسب‌تر بروز و ظهور بدهیم. به هر حال چیزی که الان در بحث اغتشاشات اخیر در کشور اتفاق افتاد؛ شاهد بودیم که برخی از جوانان و نوجوانان در کف خیابان حضور پیدا کردند. قسمت عمده آن برمی گردد به اینکه باید ما به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی مان توجه بیش از اندازه کنیم که واقعا در راستا و شاید دوشادوش مسائل اقتصادی مسائل فرهنگی برای ما مهم است.

اسماعیلی در مورد تصمیم مجلس برای پیگیری اینترنت دانش آموزی گفت: ما در زمانی که کرونا در کشور بیشتر اثرگذار بود بحث استفاده از اینترنت هدفمند و سیم کارت هدفمند را در دستور کار قرار دادیم و قسمتی از آن در بین دانش آموزان توزیع شد، اما به آن اندازه‌ای نبوده که بتوانیم عمومیت دهیم. به هر حال برای این مسئله نیازمند این هستیم که همه دست به دست هم بدهیم. مسئولان باید آن چیزی که به فرهنگ و هویت جوانان ما لطمه وارد می‌کند را جدی بگیرند تا با تخصیص اعتبارات لازم و برنامه ریزی‌های اثربخش بتوانیم گام بزرگی را برای ارتقای فرهنگ و هویت اسلامی ایرانی خودمان ان شاالله در عرصه مهم به ویژه نوجوانان و جوانان برداشته باشیم.

انتهای پیام/6096

  • منبع خبر : دانشجو