مسئولیت به مخاطره افتادن سلامتی ما و خانواده‌های‌مان را چه کسی بر عهده خواهد گرفت؟
مسئولیت به مخاطره افتادن سلامتی ما و خانواده‌های‌مان را چه کسی بر عهده خواهد گرفت؟
آقایان پروتکل مشابه لیگ‌های اروپایی را به باشگاه‌های ایرانی ابلاغ کرده‌اند، اما به ‌جز چند باشگاه، وضعیت مالی اکثر تیم‌ها مناسب نبوده و برخی باشگاه‌ها حتی توان تامین هزینه همین تست کرونا را هم ندارند.

بهارستان آنلاین – مدافع ملی پوش تیم تراکتور تبریز گفت: فوتبال و قهرمانی در لیگ همه چیز زندگی نیست و سلامت ورزشکاران و خانواده آنان خیلی مهمتر از فوتبال است.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ احسان حاج‌صفی کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان و تیم تراکتور در گفت و گویی با بیان اینکه برگزاری مسابقات فوتبال در شرایط فعلی به معنی گل به خودی است، افزود: بهترین تصمیم در شرایط کنونی پایان لیگ نوزدهم است و معتقدم با برنامه‌ریزی بهتر و پروتکل‌های بهداشتی منطقی‌تر، می‌توان لیگ بیستم را در فصل پاییز استارت زد.

وی اظهار داشت: فوتبال و قهرمانی در لیگ همه چیز زندگی نیست و سلامت ورزشکاران و خانواده آنان خیلی مهمتر از فوتبال است؛ آیا افرادی که مصرانه به دنبال آغاز مسابقات هستند، می‌توانند با شرایط ما تمرین کرده و کنارمان حضور داشته باشند؟

حاج صفی ادامه داد: فوتبال ورزش گروهی است و قابل قیاس با مشاغل دیگر و سایر رشته‌های ورزشی نیست، چون بازیکنان حین بازی و تمرینات با هم برخورد دارند و همین موضوع احتمال انتقال کرونا در بین اعضای تیم را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه تمامی بازیکنان تراکتور کرونا را در یک قدمی خود می‌بینند و فکر و ذکر آنها درگیر همین موضوع است، گفت: آزمایش PCR برای سومین بار از اعضای تیم ما گرفته شد که متاسفانه جواب تست ۶ نفر مثبت اعلام شده و همین موضوع تمرکز تیمی ما را بر هم زده است.

حاج‌صفی توجیه مسئولان امر برای آغاز مجدد تمرینات و برگزاری بازی‌ها را نامشخص دانست و افزود: روزانه هزاران نفر در کشور به کرونا مبتلا شده و ده‌ها نفر جانشان را از دست می‌دهند، در این وضعیت حرف زدن از آغاز بازی‌ها هیچ منطق و توجیهی ندارد و به نظر من کسانی که از آغاز بازی‌ها حرف می‌زنند به سلامت جامعه و خانواده‌ بازیکنان هیچ ارزشی قائل نیستند.

وی با اشاره به پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی فدراسیون به باشگاه‌ها، تصریح کرد: آقایان پروتکل مشابه لیگ‌های اروپایی را به باشگاه‌های ایرانی ابلاغ کرده‌اند، اما واقعیت این است که امکانات ما قابل قیاس با آنها نبوده و به همین دلیل یکسری از این موارد بهداشتی قابلیت اجرایی ندارند و نباید فراموش کنیم که به ‌جز چند باشگاه، وضعیت مالی اکثر تیم‌ها مناسب نبوده و برخی باشگاه‌ها حتی توان تامین هزینه همین تست کرونا را هم ندارند.

کاپیتان تیم ملی و تراکتور با طرح این پرسش که مسئولیت عواقب برگزاری مسابقات لیگ برتر در شرایط کنونی بر عهده کیست؟، گفت: این سئوال و خواسته تمامی فوتبالیست‌ها و تیم ها است که مسئولیت به مخاطره افتادن سلامتی ما و خانواده‌های‌مان را چه کسی بر عهده خواهد گرفت؟ وزارت بهداشت؟ وزارت ورزش؟ فدراسیون فوتبال یا سازمان لیگ؟

انتهای پیام/۱۳۵۷