مسکو شدیدا حملات اسرائیل را محکوم می‌کند
مسکو شدیدا حملات اسرائیل را محکوم می‌کند
حملات مداوم این رژیم به سوریه، نقض قوانین بین المللی بوده و غیرقابل قبول است.

سفیر روسیه گفت : روسیه و ایران بنا به درخواست دمشق و قانونا در سوریه حضور دارند و تهران و مسکو در سوریه رقابتی ندارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «الکساندر یفیموف» سفیر روسیه در سوریه در گفتگو با روزنامه الوطن سوریه گفت : خروج نیرو‌های روسیه از سوریه و انتقال آن‌ها به اوکراین موضوعیت ندارد.

سفیر روسیه در مورد حمله اخیر رژیم اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق گفت : مسکو شدیدا حملات اسرائیل را محکوم می‌کند؛ چرا که این اقدامات بی‌مسئولانه خطر بزرگی برای پرواز‌های بین المللی و جان مسافران بی گناه را به خطر می‌اندازد.

یفیموف گفت : «ما از طرف اسرائیلی می‌خواهیم این اقدامات شرورانه خود را متوقف کند.»

سفیر فدراسیون روسیه در دمشق درباره ادعای رسانه‌های و نهاد‌های نظامی آمریکا مبنی بر خروج نیرو‌های روسیه از سوریه بعد از جنگ اوکراین و منتقل شدن به این کشور را تکذیب کرد و گفت : ارتباطی بین نیرو‌های نظامی روس در سوریه و اوکراین وجود ندارد و تعداد، استقرار و تحرکات آن‌ها در مناطق مختلف سوریه بنا بر مأموریت‌های محوله و شرایط نظامی و سیاسی داخل این کشور است و هیچ ارتباطی به مسائل دیگر ندارد.

این دیپلمات روس درباره ادعای برخی از رسانه‌های منطقه از جمله اردن که گفته بودند با خروج نیرو‌های روس از سوریه، نیرو‌های ایرانی جای آن را گرفته‌اند، گفت : صحبت درباره خروج نیرو‌های روسیه از سوریه نیست. کما اینکه بین ما با ایران در اراضی سوریه، هیچ رقابت یا هیچ توازن قوایی ویژه‌ای وجود ندارد؛ لذا نه خلأیی بوده و نه می‌تواند این خلأ وجود داشته باشد؛ و این ارتش سوری است که قبل از هرچیزی کنترل اوضاع را به دست دارد و نیرو‌های روس و ایرانی هم بر اساس قانون و با دعوت دولت قانونی سوریه در این کشور حضور دارند و هماهنگ هستند.

انتهای پیام/5251

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین