مشکلات ساختاری موجب شده تا همه جای کشور از رشد یکسان برخوردار نباشد
مشکلات ساختاری موجب شده تا همه جای کشور از رشد یکسان برخوردار نباشد
ساختارهای بودجه کشور باید توسط دولت و مجلس به گونه‌ای اصلاح شود که امکانات موجود در کلانشهرها در مناطق کمتر برخوردار نیز ایجاد شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رشد ایران پس از انقلاب در حوزه‌های‌ حفظ امنیت کشور موجب شد تا ایران در منطقه حرف اول را بزند‌.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ حسن لطفی با بیان اینکه در حوزه امنیتی به بازدارندگی کافی رسیده‌ایم، افزود: ما پس از انقلاب در همه حوزه‌های امنیت زمینی، هوایی، دریایی، مرزی و برون مرزی رشد‌ چشم‌گیر داشته‌ایم که همین عامل مایه رشد کشور شد به‌گونه‌ای که امروز کشور در منطقه حرف اول را می‌زند.

نماینده همدان ادامه داد: به برکت نظام‌ جمهوری اسلامی، مجاهدت‌های صورت گرفته در راه انقلاب و زحمات شهدای گرانقدر، جانبازان و ایثارگران خوشبخته پیشرفت‌های خوبی در اکثر حوزه‌ها داشته‌ایم‌.

وی پیشرفت در حوزه‌های علمی، آموزشی، پزشکی، مهندسی، صنایع، هوایی، مخابراتی و ارتباطات را از جمله دستاوردهای ایران اسلامی دانست و گفت: خوشبختانه در چهل سال گذشته در حوزه‌های زیرساختی، توسعه خدمات در مناطق محروم اعم از آب، برق، گاز و عمران و آبادانی مناطق روستایی رشد قابل توجهی داشته‌ایم‌.

لطفی با بیان اینکه به جرات می‌توان گفت‌ امروز بی‌سوادی کاهش چشمگیری در کشور دارد، افزود: به برکت‌ نظام‌ تعداد افراد تحصیل‌کرده و دانشگاه رفته بسیار زیاد است‌.

این نماینده مجلس یازدهم همچنین حوزه با اشاره به رشد اقتصادی جامعه، مطرح کرد: سطح زندگی‌ها امروز توسعه یافته و مردم نسبت به قبل از انقلاب از سطح بالای زندگی برخوردار هستند و هرچند توقعات از زندگی بالا رفته اما سطح زندگی‌ها قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.

نماینده رزن و درگزین تاکید کرد: البته در برخی زمینه‌ها چالش‌هایی هم وجود دارد که معتقدم با همدلی و وحدت در کشور قابل حل است‌.

وی علت اینکه ایران با وجود‌ رشد قابل توجه خود همتراز با برخی کشورهای توسعه یافته رشد نیافته است را در اشکالات ساختار و تعدد قوانین‌ دانست و افزود: اشکال ساختارها موجب شده تا همه جای کشور از رشد یکسان برخوردار نباشد و مناطق محروم نسبت به استان‌های پیشرفته از امکانات کمتری بهره ببرند.

به گفته لطفی، ساختارهای بودجه کشور باید توسط دولت و مجلس به گونه‌ای اصلاح شود که امکانات موجود در کلانشهرها در مناطق کمتر برخوردار نیز ایجاد شود.

وی ایجاد توسعه و پیشرفت یکسان در همه نقاط کشور را نیازمند تشکیل اتاق‌های فکر متشکل از نخبگان و اندیشمندان و استفاده از خردمندان‌ جامعه خواند و تاکید کرد: استفاده از نظرات نخبگان در صورتی‌ که هم شنیده شود و هم عملی شود منجر به رشد کشور خواهد شد‌.

لطفی همچنین تاکید کرد: معتقدم‌ با تکیه به توانمندی نخبگان‌ در زمان کوتاهی می‌توان کشور را توسعه داد‌.

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین