قرار است امروز مایک پومپئو وزیر خارجه امریکا پایان اعطای معافیت های نفتی آمریکا را اعلام نماید حال باید دید واکنش بازار جهانی نفت به این اقدام خصمانه امریکا چگونه خواهد بود و آیا عربستان و امارات می توانند به وعده های خود در قبال جبران عرضه نفت ایران به بازار عمل نمایند؟

بهارستان آنلاین – مایک پومپئو وزیر خارجه امریکا قرار است تا در ادامه تحریم های خصمانه واشنگتن امروز پایان اعطای معافیت از تحریم ها برای خرید نفت از کشورمان را اعلام کند .

به گزارش بهارستان آنلاین ، امریکا در نوامبر سال گذشته برای هشت کشور معافیتی 180 روزه را صادر نمود تا این کشورها فرصت جایگزینی واردات نفت از ایران را داشته باشند .

این در حالی است که امروز بهای نفت تحت تاثیر این اقدام امریکا سه درصد افزایش داشت و قیمت هر بشگه نفت به 74 دلار و 30 سنت رسید که بالاترین قیمت از ماه نوامبر سال گذشته میلادی تا کنون بوده است.

چین ، ژاپن ، کره شمالی ، هند ، تایوان ، ترکیه و یونان هشت کشوری هستند که شامل معافیت موقت از تحریم های امریکا بشمار می آیند.

امریکا تهدید نموده است کشورها و شرکت هایی که تحریم های اعمالی این کشور بر علیه ایران را رعایت نکنند با مجازات و محدودیت هایی روبرو نماید.

عربستان و امارات قول داده اند تا کمبود عرضه نفت را جبران نمایند.

چندی پیش رویترز از قول ترامپ نوشته بود : ترامپ با این رویکرد قصد بازگرداندن ایران برای مذاکره بهتر آنهم نسبت به آنچه دولت اوباما بسته بود را دارد اما ایران قصد چنین کاری را ندارد و غیر محتمل است ایران با امریکا برای توافق بهتر بر سر یک میز بنشینند.

انتهای پیام/ 99

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان