پیگیری و اجرای مصوبات یکی از تأکیدات دولت مردمی و انقلابی آیت الله رئیسی
پیگیری و اجرای مصوبات یکی از تأکیدات دولت مردمی و انقلابی آیت الله رئیسی
ضروری است با پیگیری مداوم اسناد و توافقات ایران با سایر کشورها به نتیجه برسند.

بهارستان آنلاین- معاون رئیس جمهور در خصوص برنامه دولت برای اجرایی شدن توافقات امضا شده با کشورها، اظهار کرد: یکی از تأکیدات دولت مردمی و انقلابی آقای رئیسی همین است که اگر مصوبه ای داریم حتماً باید پیگیری و اجرا شود. در ارتباط با کشورها، کمیسیون مشترک داریم که در کمیسیون های مشترک یک وزیر مثل وزیر نیرو، وزیر صمت و وزرای مختلف حضور دارند و اصل کار بر دوش آنهاست که این هماهنگی و هم افزایی را به وجود آورند و به سایر دستگاه ها ابلاغ کنند.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ دکتر سیدمحمد حسینی  با تاکید بر اینکه ما با ترکیه، عراق و کشورهای گوناگون توافقاتی داریم که باید اجرایی شوند؛ خاطرنشان کرد :  البته در حال بررسی هایی هستیم به عنوان مثال اخیراً در کمیسیون سیاسی دولت مطرح شد که برای کشورهای همسایه استانداران مرزی را فعال کنیم چون آنها انگیزه بیشتری دارند و پیگیری بهتری می کنند. مانند موضوع دریاچه ارومیه که به استاندار آذربایجان غربی واگذار شد و ایشان جدی تر مساله را پیگیری کردند و به نتیجه رسید.

وی با تأکید بر اینکه از ظرفیت های مختلف استفاده خواهد شد تا مصوبات به نتیجه برسند، بیان کرد: اگرچه توافقات بیشتر جنبه سیاسی و امنیتی دارند، ولی بیشترین منفعتی که ایران از تعامل با کشورها کسب می کند، جنبه های اقتصادی است لذا ضروری است با پیگیری مداوم، این اسناد و توافقات به نتیجه برسند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در واکنش به گلایه برخی از سفرا از کندی اجرایی شدن توافقات، گفت: سفرای ایران در سایر کشورها باید پیگیر اسناد و توافقات باشند و مطالبه کنند. در دولت هم تأکید شده که وزیران به آنچه سفرا و استانداران مطالبه می کنند اهتمام ویژه ای داشته باشند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین