معاون سابق سازمان تامین اجتماعی بازداشت شد
معاون سابق سازمان تامین اجتماعی بازداشت شد
قوه قضائیه به پرونده واردات گوشی با ارز دولتی توسط این شرکت را مجدداً مورد بررسی قرار داده است و در این خصوص نیز چندین نفر از جمله «م. ج» معاون سابق سازمان تأمین اجتماعی را بازداشت کرده است

بهارستان آنلاین _ پس از گذشت یکسال از واردات گوشی توسط  شرکت بازرگانی بین‌المللی تأمین متعلق به سازمان تأمین اجتماعی اخیراً معاون سابق سازمان تأمین اجتماعی که در شرکت بازرگانی بین‌المللی تأمین اجتماعی نیز سمت داشته است، بازداشت شده و این پرونده مجدداً توسط قوه قضائیه مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ یک منبع آگاه در گفتگو با یکی از خبرگذاری ها ، گفت:‌شرکت بازرگانی بین‌المللی تأمین متعلق به سازمان تأمین اجتماعی است و هیأت مدیره و مدیرعامل آن را این سازمان تعیین می‌کند البته در یک برهه‌ای به زیر نظر شستا آمد.

وی افزود: در حال حاضر هم زیر نظر شستا است، ولی مدیریت آن با شستا نیست و شرکت سرمایه‌گذاری تأمین بار‌ها اعلام کرده است که این شرکت زیرنظر خود تأمین اجتماعی باشد چرا که سهامدار اصلی آن نیز این سازمان است.

وی درباره دستگیری معاون سابق تأمین اجتماعی نیز گفت: با توجه به نوسانات ارزی این شرکت ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای ورود تجهیزات پزشکی دریافت کرده بود، ولی متأسفانه نسبت به واردات گوشی تلفن اقدام کرده است.

وی افزود: در حال حاضر هم شرکت بازرگانی بین‌المللی تأمین زیر نظر هلدینگ دارویی تیپیکو شستا قرار دارد و کمتر از یک ماه است که این شرکت به زیرمجموعه هلدینگ ما رفته است.

اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه نیز شب گذشته اعلام کرده بود که از معاونان فعلی سازمان تأمین اجتماعی شخصی بازداشت نشده است و سازمان تأمین اجتماعی هم اعلام کرده که فرد بازداشت شده معاون سابق تأمین اجتماعی بوده است.

قوه قضائیه به پرونده واردات گوشی با ارز دولتی توسط این شرکت را مجدداً مورد بررسی قرار داده است و در این خصوص نیز چندین نفر از جمله «م. ج» معاون سابق سازمان تأمین اجتماعی را بازداشت کرده است تا آخرین وضعیت این پرونده نیز مشخص شود در آینده خبر‌هایی جدیدی در این خصوص اعلام می‌شود.

دستگیری معاون تامین اجتماعی تکذیب شد

غلامحسین اسماعیلی گفت: موضوع درباره یکی از شرکت‌های تجاری زیرمجموعه شستا بود که از ابواب جمعی این سازمان است.

وی افزود: اعضای هیأت مدیره این شرکت به لحاظ تخلفاتی که در قراردادهایشان داشتند و سوءاستفاده‌هایی که انجام شده و موضوعات مالی است، تحت تعقیب قرار گرفتند و در حال حاضر جمعی از آن‌ها بازداشت هستند.

اسماعیلی افزود: اینکه موضوع را به حوزه مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی نسبت دادند، صحت ندارد و با حوزه‌های مدیریتی کلان این سازمان مرتبط نیست.

برخی رسانه‌ها از بازداشت یکی از معاونان سازمان تأمین اجتماعی امروز خبر داده بودند.

اتنهای خبر/589