ملت یمن از ملت فلسطین و مظلومان عالم دفاع می کند
ملت یمن از ملت فلسطین و مظلومان عالم دفاع می کند
برخی تلاش می‌کنند تا عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها را توجیه کنند؛ این درحالی است که هر توجیهی در این زمینه فاقد ارزش است.

بهارستان آنلاین – سید عبدالملک الحوثی یمن در سخنانی با بیان اینکه هدف از عملیات نظامی نیروهای یمنی در «مأرب» بیرون راندن متجاوزان سعودی است، گفت: نمی‌خواهیم که تحت قیمومیت عربستان، آمریکا یا اسرائیل باشیم.

به گزارش بهارستان آنلاین به نقل از المسیره، «سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصار الله یمن به مناسبت اولین جمعه ماه رجب اقدام به ایراد سخنرانی کرد. وی در سخنان خود گفت: ما هیچگاه نخواسته و نمی‌خواهیم که تحت قیمومیت عربستان، آمریکا و یا اسرائیل باشیم.

بر اساس این گزارش، وی با اشاره به تحولات مأرب و عملیات نظامی نیروهای مقاومت یمن در این شهر، گفت: عملیات نظامی که در مأرب یمن انجام می‌شود صرفاً برای بیرون راندن متجاوزان از آنجاست.

سید عبدالملک الحوثی اظهار داشت: متجاوزان سعودی و متحدان آنها تلاش می‌کنند با سیطره بر مأرب، قیمومیت خود را بر ما تحمیل کنند. ما با عملیات نظامی در مأرب به دنبال ناکام گذاشتن تلاش‌های آنها هستیم.

رهبر جنبش أنصارالله یمن همچنین تصریح کرد: مزدوران سعودی تلاش می‌کنند تا هیمنه عربستان سعودی را بر یمن تحمیل کنند. آنها در راستای وفاداری به آمریکا گام برمی دارند. هدف اصلی و اساسی دولت نجات ملی یمن حفاظت از این کشور در برابر بیگانگان و متجاوزان است.

عبدالملک الحوثی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به اقدام برخی کشورهای عربی در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: برخی تلاش می‌کنند تا عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها را توجیه کنند؛ این درحالی است که هر توجیهی در این زمینه فاقد ارزش است.

رهبر جنبش انصارالله یمن در خصوص ظهور برخی جریانهای تکفیری در این کشور گفت: جریان تکفیری در یمن جریانی جدا از مردم بوده و هیچ اعتقادی به اصالت، هویت و ایمان یمنی ها ندارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تکفیریها هیچ ایمان و اعتقادی ندارند و این در حالی است که مردم یمن همواره در طول تاریخ دارای ایمانی اصیل بوده اند؛ ایمانی که ریشه آن به رسول الله (ص) می رسد.

سید عبدالملک الحوثی در ادامه یادآور شد: تکفیریها نخواهند توانست به اهداف خود در یمن جامه عمل بپوشانند؛ هر چند که بخواهند به اقدامات خود مشروعیت بخشند.

وی همچنین عنوان کرد: ملت یمن از ملت فلسطین و مظلومان دفاع می کند.

انتهای پیام/2597