من کسی نیستم که بخواهد به سوی جنگ با ایران برود؛ اقتصادمان آسیب می‌بیند و مردم ما کشته می‌شوند
من کسی نیستم که بخواهد به سوی جنگ با ایران برود؛ اقتصادمان آسیب می‌بیند و مردم ما کشته می‌شوند
دونالد ترامپ در تازه ترین اظهارنظر درباره افزایش تنش با ایران گفت که او قصد جنگ با ایران را ندارد اما می‌خواهد مطمئن شود که ایران سلاح هسته‌ای نداشته باشد.

بهارستان آنلاین –  دونالد ترامپ در تازه ترین اظهارنظر درباره افزایش تنش با ایران گفت که او قصد جنگ با ایران  را ندارد اما می‌خواهد مطمئن شود که ایران سلاح هسته‌ای نداشته باشد.

به گزارش  بهارستان آنلاین ، رئیس جمهور آمریکا دیشب  در گفتگو با خبرگزاری فاکس نیوز گفت:‌ توافق هسته‌ای که اوباما با ایران امضا کرد، وحشتناک بود. آنها تنها بعد از پنج سال، مسیرشان به تولید سلاح هسته‌ای باز می‌شد. ما به این احتیاج نداریم. این توافق وحشتناک بود و من از آن خارج شدم… پشت خیلی از مشکلات در خاورمیانه ایران است. در سال اول کارم در پنتاگون با ژنرال ها جلسه‌ای داشتم. آنها ۱۴ یا ۱۵ نقطه را به من نشان دادند که درگیری وجود داشت و هرکدام از آنها چه از طریق نظامی و چه از طریق کمک مالی توسط ایران تحریک می‌شدند.

رئیس جمهور آمریکا گفت : من تنها می‌خواهم که ایران سلاح هسته‌ای نداشته باشد. آنها نمی توانند ما را تهدید کنند… از همه اینها بگذریم، با همه اتفاقاتی که روی می‌دهد، من کسی نیستم که بخواهد به جنگ دیگری برود. اقتصاد مان آسیب می‌بیند و از آن مهمتر، مردم ما کشته می‌شوند.»

وی درباره زیاد شدن تنش ها با ایران نیز گفت:  ترجیح می‌دهم اگر بخواهم حمله‌ای به ایران کنم، اقتصادی باشد. ما کشوری قوی‌تر از نظر اقتصادی ساخته‌ایم… ما از لحاظ اقتصادی قدرت فوق العاده ای داریم، اگر بتوانم همه چیز را از لحاظ اقتصادی حل کنم، این همان راهی است که من می خواهم.

ترامپ در پایان گفت: نه، من قصد جنگ ندارم اما شما کشوری مثل ایران را دارید. من نمی‌توانم اجازه بدهم که آنها سلاح اتمی داشته باشند. شما نمی‌توانید اجازه دهید این روی بدهد.

انتهای پیام /162

  • نویسنده : رئیس جمهور آمریکا :