مهم ترین خواسته مردم رفع مشکلات معیشتی و مشکل بیکاری جوانان است
مهم ترین خواسته مردم رفع مشکلات معیشتی و مشکل بیکاری جوانان است
در حال ساخت یک شهرک بزرگ نساجی هستیم تا شهر رشت را تبدیل به یک قطب نساجی در کشور نماییم.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی گفت : در اولین دوره از حضورم به عنوان منتخب مردم  در مجلس شورای اسلامی به واسطه عملکرذهایم حتماً به خودم نمره ۱۸ می دهم.

محمد رضا احمدی سنگری نماینده مردم رشت و خمام و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حتما یک سری ضعف ها و نواقصی وجود دارد. ولی برای نمره ۲۰ تمام تلاشم را کردم: تصریح نمود: در کمیسیون آموزش و تحقیقات کارهای خوبی  را انجام دادیم که ماندگار خواهد بود مانند رتبه بندی معلمین که پس از ده سال کش و قوس در مجلس  به تصویب رسید یا تعیین تکلیف استخدام معلمان طزح مهرآفرینان و نهضتی ها در دولت همچنین در کمیسیون اصل ۹۰ هم کارهای بسیار زیادی برای تعادل بازار، بحث گمرک و بحث های مختلف انجام داده یم. در حوزه انتخابیه خودم هم ، پروژه های خیلی بزرگی در بحث راه، برق و آب شرب تا کنون انجام داده ایم بنده  معمولاً از ساعت ۷_ ۶:۳۰ که بیرون می آیم، تا ساعت ۱_ ۱۲:۳۰ بیرون هستم و در حال کار کردن هستم.

وی درباره مهمترین دغدغه و مشکلات  حوزه انتخابیه خود گفت : در حال حاضر مهم ترین خواسته مردم رفع مشکلات معیشتی و مشکل بیکاری جوانان است سپس برخورداری از حداقل راه های مواصلاتی  و داشتن برق و آب شرب سالم است.

احمدی سنگری به پیگیری بحث پسماند زباله سراوان اشاره و خاطرنشان کرد:  متاسفانه بیش از ۴۰ سال بود، در ادوار گذشته هیچ کس به دنبال رفع این معظل بزرگ نبود چون کاری هزینه بردار است اما با پیگیری هایی که انجام شد از رئیس جمهور، وزیر کشور و استاندار این قول را گرفتیم که پایان سال ۱۴۰۱  ورودی زباله سراوان خواهد بود و این به نظز بنده یک کار بسیار بزرگی بود که انجام پذیرفت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با ابرازخرسندی از روند احیای مجمتع ریسندگی و بافندگی پوشش رشت ، اظهار کرد: این کارخانه روزی بیش از ۴۰۰۰ پرسنل و کارگر داشت، اما بعضی ها به دلیل ندانم کاری و نداشتن اهلیت این مجتمع را به خرابه تبدیل کردند و ۴ هزار پرسنل را بیکار کردند و این شرکت را ورشکست کردند اما با پیگیری های مستمر
اکنون  این شرکت را احیا  و در حال حاضر به جرأت می‌توانم بگویم که بیش از ۱۲۰ نفر در  این شرکت مشغول به کار هستند اما در حال ساخت یک شهرک بزرگ نساجی هستیم تا شهر رشت را تبدیل به یک قطب نساجی در کشور نماییم.

 وی با اشاره به وجود دو رودخانه (گوهر و زرجوب) که در وسط شهر رشت که می توانست بستر مناسبی برای اشتغال زایی و اشتغال آفرینی باشد، گفت :  این دو رودخانه چندین سال بود که تبدیل به یک مدخل و مجرای بوی تعفن برای شهروندان شده بود؛ همچنین تغییرات اقلیمی و بارش باران‌های سیل‌آسا و موسمی می توانست برای شهروندان حوادث و خطراتی را به دنبال داشته باشد  که با پیگیری ها و موافقت قرارگاه  لایروبی رودخانه‌های موجود در وسط شهر رشت و نزدیک به مناطق مسکونی انجام شد تا از بروز حوادث و خسارت جلوگیری کند.


احمدی سنگری درباره حضور در  دوره بعد انتخابات مجلس شورای اسلامی ؛ گفت : من قضاوت را بر عهده مردم گذاشتم و خود اعلام آمادگی می کنم. مردم باید عملکرد بنده را ببینند. اگر توفیق داشتم، هستم و اگر توفیق نداشتم، به خدمت دیگری مشغول می شوم.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا پیش آمده که مشکلی برای فرد یا موکلی پیش آید که دغدغه ذهنی شما باشد و شب ناراحت باشید که این کار انجام نشد؟ و مهمترین دغدغه ذهنی شما در این مدت خدمت شما کدام بوده است؟؛ گفت :بسیار پیش آمده! مثلاً شخصی به بنده مراجعه و واقعا نیاز به اشتغال و کار داشته است و من نتوانستم بذایش اقدامی کنم؛ چون سنش بالا بود. یا شخصی دیگر آمد و نتوانستم کاری برایش انجام دهم؛ چون روشندل بود.
یا کسی که نقص عضوی داشته و  بنده هیچ کاری نمی توانستم برای وی انجام دهد یا خانمی که به دنبال شغلی بود و به دلیل بالا بودن سن در جایی جذب نمی شد. و … از این موارد که به  دفترحوزه انتخابیه مراجعه می‌کنند، پیش آمده است که گاهاً بنده متوسل شده ام به بعضی از نهادها و سازمان هایی مانند سازمان های خدماتی، کمیته امداد و بهزیستی تا بتوانم تا حدودی کمکشان نمایم.

انتهای پیام/6013

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین