موزه مردم شناسی به استقبال نقاشی پشت شیشه می‌رود
موزه مردم شناسی به استقبال نقاشی پشت شیشه می‌رود
موزه مردم شناسی شهر بابل در انتظار هنرمندان شیشه‌نگار ایران به سر می‌برد.

بهارستان آنلاین – گروه نقاشان پشت شیشه ایران با همکاری موزه مردم شناسی و نگارخانه هنردستان نمایشگاهی را شامل بیش از ۱۰۰ اثر در شهر بابل برگزار می‌کند. در این نمایشگاه که در نوع خود خاص و قابل توجه است؛ با نمونه آثاری از ۳۳ هنرمند این رشته آشنا می‌شویم.

به گزارش بهارستان آنلاین ، تابلوهای این نمایشگاه و تنوع دیدگاهی آن نشان دهنده زمینه بالای موجود در تکنیک نقاشی پشت شیشه است. تکنیکی که زمانی به عنوان یکی از آرایه‌های معماری به کار می‌رفت و در زندگی مردم (بویژه دوران قاجار) جایگاهی خاص و شناخته شده بود.

در این نمایشگاه که نقاشی پشت شیشه، از دیروز تا امروز نام دارد؛ شرکت کنندگان از نقاط مختلف کشور حضور دارند. هنرمندانی از تهران، سمنان، قزوین، کرج، بابل، رشت، انزلی، مریوان و دزفول که هریک با شیوه شخصی خود اقدام به هنر آفرینی کرده‌اند.

حمیده اذان گو، فاطمه اسماعیل پور، ریحانه ایمانی، عاطفه باقری، عاطفه تقی پور، طوبی جانزاده، مونا جمشیدی، حیدر جهانگیری، ایثار حسینی نژاد، ویدا حق شناس، ملیکا حسین زاده، ماعده خانچی، عاطفه خیری، علی داناییان، سعید رضاخان، منا رفیعی، پروین رنجبری، علیرضا رواقی، مرسده سالارمنش، حانیه شرفیه، سمیه عباسی، نادره علی اصغریان، زهره علیجان نژاد، الهه علیرضایی، نسرین غلامی فرد، زیبا کاوندی، زینب محرابی، کامبخش محمدی، محمدرضا محمدی، فاطمه مرزبانیان، امیر نقاش، بهزاد نقاش و ماعده نهاوندی ۳۳ هنرمندی هستند که آثارشان برای نمایشگاه نقاشی پشت شیشه، از دیروز تا امروز تایید شده است. آیین گشایش این نمایشگاه در طبقه همکف موزه مردم شناسی واقع در بابل، خیابان مدرس، چهارراه گنجینه برگزار می‌شود و افراد علاقه‌مند برای شرکت در این مراسم می‌توانند روز جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷_۱۹ به نشانی یاد شده مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که این نمایشگاه تا ۲۹ مرداد ماه دایر است.انتهای پیام /399