موسیقی سنتی یک اثر تاریخی ماندگار است
موسیقی سنتی یک اثر تاریخی ماندگار است
موسیقی اصیل در هر دوره ای مخاطبان خودش را دارد و مثل یک اثر تاریخی ماندگار است.

بهارستان آنلاین – استاد علیرضا افتخاری درباره تعقییر ذائقه مردم از موسیقی سنتی به پاپ گفت : موسیقی اصیل مثل بقعه شیخ لطف الله است و نمی شود کلنگ را برداشت و معماری قدیم و اصیل ایرانی را نادیده گرفت.

به گزارش بهارستان آنلاین ، این استاد مسلم و مطرح موسیقی سنتی با بیان اینکه موسیقی اصیل ، نیایش و عهد و پیمان دارد ؛ گفت : به هر حال درک یکپارچگی موسیقی اصیل آدم خودش را می خواهد البته سال های سال طول کشیده و بزرگانی نشستند و برای تک تک ردیف های آن کار کردند خواننده در موسیقی اصیل باید تلاش بیشتری کند و به نقطه ای برسد که وقتی اجرا می کند ؛ بگوید استادم به من اجازه اجرا داد .

استاد افتخاری اساس مقایسه بین موسیقی اصیل و موسیقی روز را اشتباه دانست و متذکر شد: کسی که موسیقی اصیل گوش می کند ، سراغ موسیقی کثرت آور نمی رود ضمن اینکه خلق جدیدی هم ندارند و موسیقی حال حاضر در یک گام مینور اجرا می شود . موسیقی اصیل در هر دوره ای مخاطبان خودش را دارد و مثل یک اثر تاریخی ماندگار است.

استاد افتخاری با تاکید بر اینکه من لفظ مافیای موسیقی را قبول ندارم چون این تعابیر برخی آدم ها را بزرک می کند که اصلا در حد این حرف ها نیستند ؛ خاطرنشان نمود: البته افرادی هستند که جوانی را به دنیای موسیقی می آورند و دست به افراطهایی هم می زنند . افراطی که جوان خواننده را مجبور می کند در یک زمان کوتاه ، مثلا 300 اجرا داشته باشد خب این ها افراط است و لطماتی را به وجود ان خواننده می زند و از طرف دیگر مردم هم دلزده می شوند لذا درموسیقی هم باید نه افراط باشد نه تفریط.

انتهای پیام /280