موضوع امنیت شغلی خبرنگاران را پیگیری خواهیم کرد
موضوع امنیت شغلی خبرنگاران را پیگیری خواهیم کرد
رسانه‌ها مسائل و موضوعاتی را رصد و پیگیری می‌کنند که دغدغه روز جامعه است.

اولادقباد گفت: از آنجایی که بنده یک فرهنگی هستم و در کمیسیون آموزش مجلس عضویت دارم، همیشه تلاش داشتم که وضعیت آموزشی کشور، شرایطی بهتر از گذشته را داشته باشد، زیرا پایه و اساس هر جامعه‌ای آموزش است.

به گزارش بهارستان آنلاین ،  فریده اولادقباد، نماینده تهران در مجلس دهم در نشستی که به مناسبت تقدیر از خبرنگاران برگزار شد، گفت: خبرنگاران صدای رسای جامعه و پل ارتباطی مردم با مدیران هستند. بسیاری از افراد جامعه نظرات، پیشنهادات و انتقاداتی را به مسئولان دارند، اما به دلیل عدم دسترسی نمی‌توانند صدای خود را به آن‌ها برسانند و اینجاست که نقش رسانه پررنگ‌تر از همیشه جلوه می‌کند، زیرا رسانه‌ها مسائل و موضوعاتی را رصد و پیگیری می‌کنند که دغدغه روز جامعه است.

وی افزود: من برای خبرنگاران احترام زیادی قائل هستم، زیرا کار آن‌ها سخت و زمان‌بر است و گاهی در این مسیر، خطراتی هم آن‌ها را تهدید می‌کند. از این‌رو معتقدم باید به این قشر بیشتر بهاد داد و بستری را مهیا کرد تا این زحمتکشان از امنیت شغلی لازم برخوردار باشند. من همیشه دغدغه بیمه و درآمد خبرنگاران را داشته و دارم و در همین راستا یکشنبه هفته آینده در فراکسیون زنان مجلس میزبان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان تامین اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی خواهیم بود و در این زمینه بحث و بررسی‌های لازم را انجام خواهیم داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: ماه‌هاست که اوضاع و احوال اقتصادی و معیشتی مردم شرایط مناسبی را سپری نمی‌کند و همه باید تلاش کنند تا این شرایط به نفع مردم تغییر پیدا کند. از آنجایی که بنده یک فرهنگی هستم و در کمیسیون آموزش مجلس عضویت دارم، همیشه تلاش داشتم که وضعیت آموزشی کشور، شرایطی بهتر از گذشته را داشته باشد، زیرا پایه و اساس هر جامعه‌ای آموزش است. در همین مدت که توفیق حضور در مجلس را داشتم طرح رایگان شدن آب، برق و گاز مدارس دولتی را ارائه دادم و خدا را شاکرم که این اتفاق مهم بوقوع پیوست، زیرا خودم سال‌ها مدیر مدرسه بودم و می‌دانم که چقدر مسئولان مدرسه گرفتار این هزینه‌ها بودند و گاهی بواسطه همین دغدغه‌ها از وظایف اصلی خود دور می‌شدند.

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: یکی از کار‌هایی که وظیفه خود می‌دانم این است که همیشه ارتباط خود را با فضای آموزش و مدرسه حفظ کنم و از این‌رو سفر‌هایی را به شهرستان‌های مختلف داشتم و شرایط آموزشی را در اقصی نقاط کشور دنبال کردم. ما نسبت به همه اتفاقاتی که در مدارس می‌افتد مسئولیم و باید پاسخگوی خانواده دانش‌آموزان باشیم. بطور مثال باید نظارت دقیقی داشته باشیم و ببینیم آیا طرح «نماد» (نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) به درستی اجرا می‌شود یا خیر؟ و اگر درست اجرا نمی‌شود، مشکل کجاست؟ متاسفانه در برخی نقاط، وضعیف فیزیکی آموزش اصلاً مناسب و قابل توجیه نیست که در این زمینه، گزارش بازدید‌های میدانی خود را به سمع و نظر مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش رسانده‌ایم.

رییس فراکسیون زنان مجلس با اشاره به جلسات این فراکسیون با وزرای مختلف گفت: مهمترین کاری که در یکسال گذشته در فراکسیون زنان انجام شده، نظارت بر حسن اجرای برنامه ششم توسعه بوده و در این رابطه، اکثر وزرا را به فراکسیون دعوت کردیم و از آن‌ها گزارش خواستیم. ضمن اینکه از وزرا خواستیم تا به ما گزارش دهند که آیا وعده رییس جمهور در خصوص بکارگیری هرچه بیشتر زنان در پست‌های کلیدی و سطوح مدیریت میانی را در دستگاه خود عملی کرده‌اند؟ ما زنان مجلس از روز اول کاری خود به دنبال این بودیم که دولت را متقاعد کنیم که زنان توانمند را بکار بگیرد تا آن‌ها هم در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌ها نقش داشته باشند. زنان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند، اما حضورشان در بخش‌های مختلف مدیریتی دولت، کمرنگ است که امیدوارم روند بکارگیری زنان که در دولت دوم آقای روحانی سرعت بیشتری به خود گرفته همچنان ادامه پیدا کند تا همگان ببینند که ما با کمبود مدیر زن مواجه نیستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در مجلس دهم برای اینکه آقای روحانی در کابینه‌اش از وزیر زن استفاده کند، ۱۵۰ امضا جمع کردیم، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. از طرفی از آقای روحانی خواسته‌ایم که در انتخاب وزیر آموزش و پرورش، گزینه‌های زن را هم مدنظر قرار دهد. ما نمایندگان زن مجلس هرچند که تعدادمان کم است، اما باید تلاش کنیم تا شرایط برای روی کار آمدن زنان توانمند مهیا شود و مطمئناً تا روزی که نماینده باشیم از این قشر حمایت خواهیم کرد.

انتهای پیام/401