موضوع حجاب را قطعا باید بصورت فرهنگی دنبال کنیم
موضوع حجاب را قطعا باید بصورت فرهنگی دنبال کنیم
برخورد در زمینه عفاف و حجاب باید عاقلانه عالمانه و بر خاسته از اندیشه درست باشد تا تبدیل به یک کار ماندگار شود و مردم نیز حتما  همراهی خواهند کرد.

چند هفته‌ای است موضوع برخورد با عفاف و حجاب در فضای مجازی یک نوعی دودستگی میان کاربران ایجاد کرده است؛ اما این دودستگی تنها به فضای مجازی منتهی نشد بلکه فضای جامعه را نیز به نوعی تحت تاثیر خود قرار داد تا جایی که رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور در این موضوع ورود نمودند و به همه توصیه و تاکید نمودند تا در این موضوع  بسیار متین و منطقی و به دور از احساساتِ بی‌مورد، ورود نمایند .

سید گریم حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی جامعه خبری تحلیلی بهارستان آنلاین با تاکید بر اینکه بهترین راهکار در این مسئله فرهنگ سازی این موضوع  است ؛ خاطرنشان کرد: مسئله حجاب یک موضوع اعتقادی است و مردم ما هم از لحاظ سنتی و اعتقادی نسبت به این امر معتقد هستند لذا با لا اوبالی گری، بی بند و باری و مسائلی که بر خلاف امر حجاب است، مخالف هستند بنابراین بهترین روش و راه حل این است که این موضوع مردمی شود یعنی اینکه برخورد صرفا سلبی با مقوله فرهنگ نه تنها کار را درست نمی‌کند بلکه سبب می‌شود ناهنجاری‌ها به لایه‌های پنهان جامعه بروند و این زخم‌های پنهان بالاخره یک زمانی سر باز می‌کند و کل جامعه را فرا می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مسئله عفاف و حجاب را نه با دستور ، نه با زور و نه با اکراه می توان پیاده کرد؛ تصریح نمود : حجاب و عفاف به عنوان یک مسئله فرهنگی، اجتماعی یا دینی در جامعه ما مطرح است و درباره این مسئله باید حتما فرهنگ سازی شود. این فرهنگ هم، ریشه در ایرانیان معتقد، شیعه و مسلمان و حتی غیر مسلمان در ایران دارد لذا این بحث را قطعا باید بصورت فرهنگی دنبال کرد و و برخورد در این زمینه نیز باید عاقلانه عالمانه، بر خاسته از اندیشه درست باشد تا تبدیل به یک کار ماندگار شود و مردم نیز حتما  همراهی خواهند کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا با توجه به وظایف چهل سازمان و نهاد متولی این امر همه بار این مسئله تنها متوجه نیروی انتظامی  است و سایر نهادها و ارگان های دیگر فقط نظاره گر در این امر می باشند ؛ خاطرنشان کرد:  هر سازمان و نهادی که در قانون متولی این امر تعریف شده است باید به اندازه وظایفی که دارد به وظایف خود عمل کند و قطعا تنها وظیفه نیروی انتظامی نیست که بار این مسئله را به تنهایی به دوش بکشد و  یک همکاری بین بخشی و یک همراهی بین دستگاه ها را می طلبد و این کار باید به این صورت انجام شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره  به بحث گسترده قاچاق پوشاک و عدم نظارت بر بازار ؛گفت : همین بحث، به شرح وظایف دستگاه ها و تشکل های مسئول در این امر بر می گردد. ممکن است هر چیزی در بازار به فروش برسد، ولی باید از سوی دستگاه ها و  تشکل های صنفی که مسول این کار هستند، مدیریت شود. باید این دستگاه ها بر بازار اشراف و نظارت کامل داشته باشند و از ورود و عرضه اینگونه اجناس به سطح فروشگاه ها جلوگیری کنند بنابراین در بحث عفاف وحجاب مراجعی که این لباس ها را عرضه میکنند، باید بر این ها نظارت داشته باشند. چطور ممکن است در هر کشوری مثلا من به عنوان فروشنده، هر کالایی را آزادانه به فروش برسانم؟این ممنوعیت ها و محدودیت ها در نظارت ها باید ایجاد شود.

انتهای پیام/5694
  • منبع خبر : بهارستان آنلاین