میلیون‌ها نفر عضو فعال فضای مجازی هستند و نسبت به این موضوع حساس هستند
میلیون‌ها نفر عضو فعال فضای مجازی هستند و نسبت به این موضوع حساس هستند
بنده به عنوان عضوی از این کمیسیون بنا ندارم با نگاه غیر کارشناسی به این طرح رای دهم. در جلسات کمیسیون شرکت می‌کنم و از حق مردم دفاع خواهم کرد.

بهارستان آنلاین – عضو کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی باید در فضایی کاملا شفاف و در یک محیط کاملا کارشناسی شده بررسی شود و عجله در تصویب آن معنایی ندارد. میلیون‌ها نفر در کشور در فضای مجازی فعال هستند و نسبت به این موضوع حساس هستند.

به گزارش«بهارستان آنلاین» ؛ جلال رشیدی کوچی با انتقاد از عجله عده‌ای از نمایندگان برای تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ضرورت بررسی کارشناسی این طرح، بیان کرد: آنچه که ما اطلاع پیدا کردیم و مرکز پژوهش‌های مجلس نیز بر آن تاکید داشت این است که این طرح با این شاکله چندین ایراد اساسی دارد که یکی از آن‌ها مغایرت آن با قانون اساسی است، اما نمی‌دانم عده‌ای از دوستان نماینده چه اصراری دارند که حرف خود را هر جور که شده به کرسی نشانده و نوعی لجبازی آن هم با مردم راه انداخته‌اند. این رفتار‌ها آرامش روانی جامعه را برهم می‌زند.

وی افزود: یکی از همکاران ما مصاحبه کرده بود که ما هفته اول اسفند در کمیسیون اصل ۸۵ نسخه جدید طرح را تصویب خواهیم کرد، اما همه می‌دانند که فرآیند تصویب این طرح در کمیسیون اصل ۸۵ قطعا در یک روز طی نخواهد شد و این هفته به تصویب نخواهد رسید. اظهار نظر‌های این چنینی از سوی همکاران بنده و این اصرار باعث شوک به جامعه و کسب‌و‌کار‌ها می‌شود و نتیجه آن عصبانی‌تر شدن مردم است. این رفتار برخی از همکاران باعث القای ناامیدی در جامعه می‌شود. ما با مردم ارتباط داریم و در فضای مجازی فعال هستیم این رفتار‌ها بازخورد بسیار منفی در جامعه به دنبال دارد.

نماینده مرودشت در ادامه تاکید کرد: من از همکاران خود در کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی می‌خواهم در نوع ادبیاتی که به کار می‌برند دقت نظر داشته و اجازه دهند این طرح مسیر کارشناسی طی کند. شاید آن‌ها نمی‌دانند که ۸۰ میلیون نفر مخاطب آن‌ها هستند. میلیون‌ها نفر در کشور در فضای مجازی فعال هستند و نسبت به این موضوع حساس هستند.

رشیدی کوچی در پایان گفت: این طرح باید در فضایی کاملا شفاف و در یک محیط کاملا کارشناسی شده بررسی شود و مردم باید از تمام جرئیات آن نیز اطلاع پیدا کنند. بنده به عنوان عضوی از این کمیسیون بنا ندارم با نگاه غیر کارشناسی به این طرح رای دهم. در جلسات کمیسیون شرکت می‌کنم و از حق مردم دفاع خواهم کرد.

انتهای پیام/4527