نامه نمایندگان مجلس به شورای نگهبان درباره طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری
نامه نمایندگان مجلس به شورای نگهبان درباره طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری
اگر تا قبل از ثبت‌نام کاندیداها این طرح تصویب و برای اجرا ابلاغ شود می‌‌توان بخش‌هایی از آن را که قید زمانی ندارد در انتخابات پیشِ‌ رو اجرایی کرد.

بهارستان آنلاین – رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از نامه نمایندگان به شورای نگهبان درباره طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داد.

به گزارش « بهارستان آنلاین » ؛ محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: این طرح پس از اصلاح برای اعلام نظر به شورای نگهبان ارسال شده است.

 

وی با بیان اینکه تاکنون شورای نگهبان درباره این طرح اظهارنظر نکرده است، افزود: البته حدود 171 نماینده طی نامه‌ای به شورای نگهبان خواستار تسریع در رسیدگی به این طرح شده‌اند تا هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه نظر شورای نگهبان درباره ایرادات این طرح برطرف شده است، اظهار داشت: هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایراداتی به این طرح وارد دانسته است که باید آنها را برطرف کرد.

جوکار درباره ایراداتی که هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به این طرح وارد دانسته است، گفت: ایرادات هیئت نظارت مجمع به شرایط سنی و شرایط و شاخص‌های رجال مذهبی و سیاسی است.

انتهای پیام/2918