نباید اقتصادمان را وابسته به مذاکرات نماییم / در ایندوره از مذاکرات به مرحله جدی تری رسیده ایم
نباید اقتصادمان را وابسته به مذاکرات نماییم / در ایندوره از مذاکرات به مرحله جدی تری رسیده ایم
در صورت توافق باید رفع تحریم های ظالمانه  برداشته شود در غیر اینصورت  ما با آن ها مقابله می کنیم.
  • نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت :  ما نظراتمان را خیلی شفاف توسط طرف های غربی برای آمریکا بازگو نموده ایم و آمریکا نیز نظراتش را اعلام کرده و انشالله بعد از جمع بندی مواضع مان را اعلام خواهیم نمود.

حجت الاسلام محمد رضا میرتاج الدینی نایب رئیس کمسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی «بهارستان آنلاین» با تاکید بر اینکه مذاکرات در ایندوره به یک مرحله حساسی رسیده است؛ خاطرنشان کرد:  به اعتقاد بنده ما در ایندوره از مذاکرات به مرحله جدی تری رسیده ایم.

نائب‌رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه  ما نباید اقتصادمان را وابسته به این مذاکرات کنیم ؛ تاکید کرد : 
اقتصاد درون زا یکی از ارکان اصلی تحقق سیاست‌های اقتصادمقاومتی در کشور به شمار می‌رود که الحمدلله دولت سیزدهم اهتمام ویژه ای به آن دارد بالاخص در حوزه سیاست خارجی تا کنون توانسته ایم  ارتباطمان را با همسایگانمان بهبود و بیشتر نماییم.

وی با تاکید بر اینکه ما در خصوص تحریم ها دو راه بیشتر نداریم ، یک راه رفع تحریم ها و  راه دیگر دفع تحریم ها؛ گفت : در صورت توافق باید رفع تحریم های ظالمانه  برداشته شود در غیر اینصورت  ما با آن ها مقابله می کنیم، یعنی دفع تحریم ها صورت می گیرد که تا کنون نیز ما توانسته ایم به این مرحله برسیم.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با آمدن دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجی تا کنون توانسته ایم ارتباط تجاری و اقتصادیمان را با همسایگان نزدیک و دوست بیشتر کنیم ؛ تصریح نمود: امروز در حوزه انرژی توانسته ایم  فروش نفت خودمان را  به دو برابر برسانیم بنابراین فعالیت های ما در حوزه اقتصادی وابسته به برجام و نتیجه گیری برجام نیست.

میرتاجدینی با اشاره به هفته دولت من عملکرد دولت سیزدهم  را مثبت ارزیابی نمود و خاطرنشان کرد :  دولت آیت الله رئیسی دولتی چابک، سریع و پرکار است، خودِ آیت الله رئیسی وقت می گذارد و واقعا به دنبال حل مشکلات کشور است، مشکلات هم زیاد است؛ وقتی دولت را با خزانه خالی تحویل گرفتند و وقتی دولت قبل، کل تنخواه را در شش ماه اول هزینه کرده بود و  تنخواهی وجود نداشت، بدهی هایی که از دولت قبل به عهده این دولت گذاشته شده بود با وجود همه این مشکلات دولت آیت الله رئیسی توانست کارهای بزرگی را آغاز کند، از جمله  عادلانه کردن توزیع یارانه ها و حذف ارز ترجیحی ،خوب، طبیعی است که این کارها طبعاتی هم داشت از جمله مشکلات تورمی که در کشور شاهد هستیم البته دولت خیلی تلاش کرده است که مشکلات را کم کند. افزایش حقوق کارگران، بازنشستگان، رتبه بندی معلمان و ارتباط دیپلماتیک با کشورهای خارجی خیلی خوب بود، ما در پیمان شانگهای عضو شدیم، و با کشورهای همسایه و کشورهای اسلامی رابطه بهتری پیدا کردیم. اینها جزو برنامه هایی است که بخشی از آن عمل شده و بخشی دیگر هم در آینده عمل خواهد شد. بر این اساس من نمره خوب و قابل قبولی به دولت آقای رئیسی می دهم.

انتهای پیام/5789

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین