نباید بین شما و مردم هیچ حجابی باشد/باید در کنار مردم بود و به صحبت های آنها با تواضع گوش داد
نباید بین شما و مردم هیچ حجابی باشد/باید در کنار مردم بود و به صحبت های آنها با تواضع گوش داد
امروز باید خدمات انقلاب را برای مردم بیان نموده و با اتحاد و همبستگی در مقابل دشمنان بایستیم.

مرجع بزرگ جهان تشیع با مهم خواندن جایگاه تبلیغ و انجام امور فرهنگی از سوی روحانیت و مبلغان دینی گفت: باید در کنار تبلیغ و کارهای فرهنگی به درد دلهای مردم و مشکلات آنها گوش کرد. حضور شما در کنار مردم و حل مشکلات آنها سبب دلگرمی آنها می شود. نباید بین شما و مردم هیچ حجابی باشد، مردم همیشه به علماء و روحانیون به عنوان تکیه گاه و پناهگاه خود نگاه می کنند از این رو باید با تواضع و مهربانی با مردم ارتباط برقرار کنید و سعی کنید مشکلات آنها را برطرف کنید.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی مرجع بزرگ تقلید شیعیان پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان به سابقه منطقه کاشان در گرایش به تشیع و پرورش عالمان برجسته‌ای همچون فیض کاشانی، ملا احمد و ملا محمد نراقی اشاره و خاطرنشان کردند: منطقه کاشان از دیرباز کانون مردمانی متدین و جویای علم بوده است از این رو دارای سابقه ای برجسته در علم و فرهنگ می باشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: نباید بین شما و مردم هیچ حجابی باشد، مردم همیشه به علماء و روحانیون به عنوان تکیه گاه و پناهگاه خود نگاه می کنند از این رو باید با تواضع و مهربانی با مردم ارتباط برقرار کنید و سعی کنید مشکلات آنها را برطرف کنید.

ایشان در ادامه برگزاری مجالس با شکوه دوستداران اهل بیت (علیهم السلام) را نشانه محبت و ارادت مردمان آن منطقه توصیف کرده و افزودند: برگزاری این مجالس نشانه اخلاص، علاقه و محبت مردم آن مناطق به معارف اسلامی و فرهنگ اصیل اهل بیت (علیهم السلام) می باشد.

این مرجع بزرگ شیعیان در ادامه به حضور مردم متدین کاشان در صحنه های گوناگون انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کردند: امروز اولین کار شما خدمت به مردم است. امروز یکی از مهم ترین وظایف روحانیون ارتباط مستقیم با مردم است، باید در کنار مردم بود و به صحبت های آنها با تواضع گوش داد. مردم باید شما را در کنار خود و غمخوار خود ببیند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با مهم خواندن جایگاه تبلیغ و انجام امور فرهنگی از سوی روحانیت و مبلغان دینی گفت: باید در کنار تبلیغ و کارهای فرهنگی به درد دلهای مردم و مشکلات آنها گوش کرد. حضور شما در کنار مردم و حل مشکلات آنها سبب دلگرمی آنها می شود. نباید بین شما و مردم هیچ حجابی باشد، مردم همیشه به علماء و روحانیون به عنوان تکیه گاه و پناهگاه خود نگاه می کنند از این رو باید با تواضع و مهربانی با مردم ارتباط برقرار کنید و سعی کنید مشکلات آنها را برطرف کنید.

ایشان آگاهی نسبت به مسائل روز و شناخت حوادث زمان را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: متاسفانه ما در زمانی به سر می بریم که استکبار جهانی با فتنه انگیزی و ایجاد اختلاف بین ملت های محروم و مسلمانان به استثمار و چپاول مستضعفان می پردازد و تنها راه مقابله با این نقشه های شوم بیداری و آگاهی ملت ها می باشد. امروز باید مردم را بیدار و از نقشه های دشمنان آگاه کنیم امروز باید خدمات انقلاب را برای مردم بیان نموده و با اتحاد و همبستگی در مقابل دشمنان بایستیم.

این مرجع بزرگ شیعیان در پایان بیان خدمات صورت گرفته از سوی نظام جمهوری اسلامی را یکی از وظایف دلسوزان نظام دانسته و گفت: این انقلاب برای ریشه کنی فقر و از بین بردن جهل و نادانی و آگاه کردن مردم و ایجاد رفاه و عدالت در جامعه بر پا شده است. اینها آرمان های امام راحل است و او فرمودند: حفظ نظام از تمام واجبات واجب تر است. او همیشه به مردم عنایت و توجه ویژه ای داشتند و به مشکلات آنان رسیدگی می کردند چرا که سپر در مقابل دشمنان همین مردم هستند و همواره در خط مقدم دفاع از اسلام و انقلاب بوده و هستند.

انتهای پیام/6189