نخستین سفر علی باقری به مسکو
نخستین سفر علی باقری به مسکو
معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با هدف انجام مذاکرات دوجانبه با سرگئی ریابکوف همتای روسی خود در مورد دور جدید مذاکرات لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران عصر روز پنجشنبه وارد مسکو شد.

بهارستان آنلاین – معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان دقایقی پیش به‌منظور گفتگو با مقامات روس وارد مسکو شد و در بدو ورودش اعلام کرد که گفتگو با مقامات مسکو در چارچوب مذاکرات دوجانبه با هریک از کشورهای گروه ۱+۴ انجام می‌شود.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ علی باقری کنی معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با هدف انجام مذاکرات دوجانبه با سرگئی ریابکوف همتای روسی خود در مورد دور جدید مذاکرات لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران عصر روز پنجشنبه وارد مسکو شد.

باقری در بدو ورود به مسکو اعلام کرد: بر اساس توافق انجام شده با کشورهای گروه 1+4 مذاکرات دو جانبه با هر یک از این کشورها برای اشتراک دیدگاهها در باره مذاکرات لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران انجام خواهد شد و در همین چارچوب به دعوت ریابکوف اولین دور این مذاکرات با طرف روسی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: گفتگوهای جدید تنها با هدف لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا انجام خواهد شد.

معاون سیاسی وزیرامورخارجه کشورمان افزود : مذاکرات درباره لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا، با حضور سه کشور اروپایی، چین و روسیه از سر گرفته خواهد شد.

این نخستین سفر کاری علی باقری بعنوان معاون سیاسی وزیرامورخارجه ایران به روسیه است. وی در این سفر علاوه بر دیدار با همتای روس خود سرگئی ریابکوف، با میخائیل بوگدانوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امورخاورمیانه و شمال آفریقا نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

انتهای پیام/3892