نظام جمهوری اسلامی، جایگزینی برای خودش متصور نیست/جریان اپوزیسیون، یک جریان قوی و موثر نیست
نظام جمهوری اسلامی، جایگزینی برای خودش متصور نیست/جریان اپوزیسیون، یک جریان قوی و موثر نیست
به نظر من، بعضی از مسائل در کشور مخفی مانده بود و در این اتفاقات پیش‌آمده، بعضی ها چهره واقعی خود را به صورت علنی نمایان کردند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت : اغتشاشات باعث تضعیف حکومت و نظام جمهوری اسلامی نشد و حتی باعث قوت نظام هم شد، چون این اتفاقات و واکنش برخی افراد، واقعیاتی بود که رو شد.
بهروز محبی نماینده سبزوار

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ بهروز محبی نماینده سبزوار در واکنش به موضوع ائتلاف برخی جریان‌های مخالف نظام جمهوری اسلامی، گفت: اصلاً اعتقادی ندارم که جریان اپوزیسیون، یک جریان قوی و موثر بوده است. این‌ها از همان ابتدا هم که هدف مشترکی داشتند و مثلاً در کنار هم بودند، باز هم نتوانستند اتحاد خود را حفظ کنند. در رهبری جریان اپوزیسیون، یک رهبر که مورد قبول نیرو‌های منتقد جدی نظام باشد، تا به امروز وجود نداشته است.

وی  با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی، جایگزینی برای خودش متصور نیست، گفت :  اپوزیسیون‌های خارج نشین نشان دادند که در بین آنها تفرقه‌های بسیار جدی و اساسی وجود دارد و حتی در نوع طراحی هدف‌شان به یک نتیجه واحد نرسیدند که مثلاً بعد از این نظام، یک نفر را به صورت موقت بپذیرند و زمینه دموکراسی را فراهم کنند؛ به هیج عنوان این‌ها کارشان به نتیجه نخواهند رسید.

این چهره اصولگرا در ادامه گفت:  جریانِ اغتشاشات قصد داشت از خلاء و غفلتی که در حوزه فرهنگی و رسانه‌ای که در سال‌های اخیر در کشور اتفاق افتاده بود، سوءاستفاده کند و چون اساساً این درخت فتنه بر ریشه‌های دروغ روییده بود، به مرور و هرچه زمان می‌گذرد چهره واقعی خودش را بیشتر نشان می‌دهد. عموم مردم و جریان‌های انقلابی، این حرکت را جدی نگرفتند، چون از نظر عقلی می‌دیدند کسانی در مقابل نظام ایستاده‌اند و تحت عنوان اپوزیسیون در حال مقابله هستند که کارنامه خوبی در گذشته نداشته‌اند و برنامه‌ای هم برای اداره مملکت ارائه نکرده‌اند.

محبی با بیان اینکه اتفاقاتی که در چند ماه گذشته افتاد، هم به‌خاطر غفلت‌های صورت گرفته بود و هم به خاطر نقاط ضعفی بود که در نظام وجود داشت؛ خاطرنشان کرد: ما باید ضعف هایمان را اصلاح‌ کنیم. خلل و فرج‌هایی در نوع حاکمیت دیده شد که مشخص کرد جمهوری اسلامی باید مرتب خودش را به روز کند و در مسیر حل مشکلات عموم مردم حرکت داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه نوع برخورد‌های برخی افراد با مسئله و چالش‌هایی که در این چند ماه در کشور به وجود آمد و چهره نفاقی که آن را دیدیم، نشان داد چه کسانی به صورت جدی پای کار برای آسیب‌زدن به نظام هستند؛ گفت :بعضی چهره‌های هنری و سیاسی نیز، چهره رسمی خودشان را علنی کردند و در این شرایط و در این آزمون سختی که برای نظام و مردم پیش آمد، خودشان را به خوبی نشان دادند. به نظر من، بعضی از مسائل در کشور مخفی مانده بود و در این اتفاقات پیش‌آمده، افراد ذکر شده، چهره واقعی خود را به صورت علنی نمایان کردند.

ن

  • منبع خبر : رویداد