نقاشی های پشت شیشه رضاخان در نگارخانه ملی سعدآباد
نقاشی های پشت شیشه رضاخان در نگارخانه ملی سعدآباد
نمایشگاه صد پر پرواز از روز پنج‌شنبه یک اسفند تا روز دوشنبه پنجم اسفند در نگارخانه هنرهای ملی سعدآباد برپاست و مراسم افتتاحیه آن روز پنج‌شنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ برگزار می‌شود و بازدید برای عموم آزاد است.

بهارستان آنلاین – نمایشگاهی از آثار نقاشی پشت شیشه استاد رضاخان – پدر نقاشی پشت شیشه ایران – در سعدآباد برگزار می‌شود.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ یکم اسفند بیش از صد اثر از سعید رضاخان در نگارخانه ملی سعدآباد به نمایش گذاشته می‌شود. این نمایشگاه با تکنیک نقاشی پشت شیشه است و موضوع آن به پرندگان ایران باز می‌گردد. پرندگانی که از راسته‌ها و خانواده‌های گوناگون ثبت شده در ایران هستند.

رضاخان هدف خود را از برگزاری این نمایشگاه ، جلب توجه عموم به تنوع زیستی ایران و بویژه پرندگان ذکر کرد و افزود: در ایران حدود ۵۵۰ گونه پرنده وجود دارد که این موضوع بسیار قابل توجه است ولی متاسفانه جمعیت و نسل برخی از این گونه‌ها با مشکل روبرو شده که این مساله بسیار دردناک است.

در این نمایشگاه که سد پر پرواز نام دارد بیش از صد اثر در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد که معرف بیش از صد گونه از پرندگان ایران است. پرندگانی که هرکدام به اقلیمی خاص در پهنه ایران زمین تعلق دارند. رضاخان در ادامه گفت : این تنوع زیستی بالا می‌تواند ایران را به یک قطب گردشگری برای پرنده نگران تبدیل کند اما متاسفانه مردم خود ما کمتر اطلاعاتی درباره این موجودات زیبا و دوستداشتنی دارند. به همین دلیل بهتر است در درجه نخست خود ما از داشته‌های طبیعی خود مطلع شویم و به این موهبت الهی احترام بگذاریم. از شکار آنها دست بکشیم و زیستگاه های آنها را تخریب نکنیم یا کمتر تخریب کنیم.

نمایشگاه صد پر پرواز از روز پنج‌شنبه یک اسفند تا روز دوشنبه پنجم اسفند در نگارخانه هنرهای ملی سعدآباد برپاست و مراسم افتتاحیه آن روز پنج‌شنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به نشانی میدان دربند ، مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد ، نگارخانه هنرهای ملی سعدآباد مراجعه کنند. لازم به ذکر است که بازدید برای عموم آزاد است.

انتهای پیام / 990

  • منبع خبر : بهارستان انلاین