نقاشی پشت شیشه به رنگ مولانا
نقاشی پشت شیشه به رنگ مولانا
سروده های بلورین مولانا نخستین نمایشگاه انفرادی مائده خانچی محسوب می‌شود که از روز یکشنبه یکم دی تا ۱۰ دی از ساعت ۹ تا ۱۸ در نگارخانه آبی برپاست و علاقه‌مندان می‌توانند در این زمان به فرهنگسرای امید واقع در خیابان خشکبارچی ، بوستان خیام مراجعه نمایند.

بهارستان آنلاین – مجموعه آثاری از مائده خانچی در نگارخانه آبی به نمایش گذاشته شد

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ روز یکشنبه ۱ دی مجموعه آثاری با عنوان سروده های بلورین مولانا در نگارخانه آبی فرهنگسرای امید به نمایش عمومی گذاشته شد. در این نمایشگاه که نخستین نمایشگاه انفرادی خانم مائده خانچی است ؛ تعداد ۳۰ تابلوی پشت شیشه بر روی دیوارهای نگارخانه قرار گرفتند. تابلوهایی که همه از شعرهای مولانا الهام گرفته اند و به نوعی برداشت شخصی هنرمند از مضمون سرودهای این شاعر قرن هفتم هجری هستند.

خانچی در سروده های بلورین ، وفاداریش را به نقوش سنتی نشان داده است. با این وجود شیوه‌ای شخصی را در نقاشی پشت شیشه اجرا می‌کند که ویژه خود اوست و پیش از وی سابقه ندارد. چرخش و سماع مولفه‌ای است که با شنیدن نام مولانا در ذهن نقش می بندد. از سویی آثار خانم مائده خانچی بیانگر و تداعی کننده همین موضوع است.

سروده های بلورین مولانا نخستین نخستین نمایشگاه انفرادی این هنرمند خوش ذوق محسوب می‌شود. با این وجود حضور در چهار نمایشگاه گروهی را می‌توانیم در کارنامه هنری ایشان ببینیم.
مائده خانچی از اعضای گروه نقاشان پشت شیشه ایران است و اولین حضور نمایشگاهی او را در مرداد ۹۸ شاهد هستیم. پس از آن شرکت در نمایشگاه گروهی در موزه مردم‌شناسی بابل به عنوان سابقه برای این هنرمند جوان ثبت شده است. شبهای شیشه‌ای و روزه خورشید دو نمایشگاه دیگری هستند که خانم خانچی به همراه آثارش در آنها حضور داشته است.
سروده های بلورین مولانا از روز یکشنبه یکم دی تا ۱۰ دی از ساعت ۹ تا ۱۸ در نگارخانه آبی برپاست و علاقه‌مندان می‌توانند در این زمان به فرهنگسرای امید واقع در خیابان خشکبارچی ، بوستان خیام مراجعه نمایند.