ارتباط دانشگاه و صنعت در تحقق شعار تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی
ارتباط دانشگاه و صنعت در تحقق شعار تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی
یقینا هیچ کالای خارجی توان رقابت با کالاهای داخلی را ندارد اما متاسفانه عدم دقت در کیفیت تولید کالاهای داخلی و نبود استاندارد و بازرسی تولید مجال را برای جولان کالاهای بنجل خارجی فراهم آورده است.

بهارستان انلاین –  بدون شک  تحقق شعار رونق تولید مستلزم نهادینه کردن فرهنگ استفاده از کالای ایرانی می باشد البته ظرفیت ها و استعدادهای خوب و فراوانی در کشور برای تحقق این امر وجود دارد اما هنوز از بالفعل درآوردن این ظرفیت ها و رسیدن به جیگاه واقعی خود فرسنگ ها راه فاصله داریم.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ یکی از اساسی ترین بنیان های حمایت از رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی ، تولید کالای باکیفیت و استاندارد در عصه تولید می باشد که این امر مستلزم لزوم ارتباط صنعت با دانشگاه ها و همچنین علم و تکنولوژی می باشد.

ارتباط صنعت با دانشگاه ها امروزه در دنیا توانسته تاثیری تعیین کننده در رشد اقتصادی کشورها داشته باشد البته در کشورمان نیز قوانین و ضوابط مختلفی برای حمایت و تسهیل از ارتباط صنعت با دانشگاه ها و همچنین رشد شرکت های دانش بنیان به تصویب رسیده است که باید از این ظرفیت ها به نحوی شایسته استفاده شود .

لذا بخش خصوصی و صنعتی کشور و بویژه دستگاه های دولتی باید با اعتماد به دانشگاه ها زمینه بالا بردن کیفیت کالاهای ایرانی را برای افزایش اقبال عمومی بالا برده که این امر مستلزم استفاده از تکنولوژی و دانش روز و توان متخصصان و دانشمندان ایرانی است که با وجود تحریم های ظالمانه شیطان بزرگ در بسیاری از عرصه ها توانسته اند به موفقیت های دور از انتظاری دست یابند می باشد.

البته فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی گام مهم دیگری برای تحقق شعار تولید ملی می باشد .

تشویق به مصرف کالاهای داخلی نیازمند یک عزم و بسیج عمومی در کشور می باشد از اینرو باید با تحقق شعار ما می توانیم آنگونه که در هشت سال دفاع مقدس به جهانیان ثابت نمودیم نیازهای داخل را با شناخت کافی و توجه ویژه به سمت تولید برده و تولید کنندگان نیز با محصولات با کیفیت تر و همچنین ارزانتر مردم را برای استفاده از محصولات ایرانی ترغیب نمایند.

انتهای پیام/۱۸