نماینده مردم قائمهشر در مجلس به نشانه اعتراض صحن علنی مجلس را ترک کرد
نماینده مردم قائمهشر در مجلس به نشانه اعتراض صحن علنی مجلس را ترک کرد
در ادامه اعتراضات ادیانی به پزشکیان، وی خطاب به رئیس جلسه اعلام کرد مگر آن بالا (هیأت رئیسه) قهوه‌خانه است که اینگونه با نماینده برخورد می‌کنید؟

بهارستان آنلاین – علی ادیانی نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت در جریان بررسی لایحه ماده‌ای از لایحه مالیات بر ارزش افزوده درباره آیین دادرسی مالیاتی درخواست تذکر داد که با مخالفت رئیس مجلس که مسعود پزشکیان بود مواجه شد و بر این اساس و پس از دقایقی که فضای جلسه علنی مجلس متشنج شد از ادیانی خواستند تا به عنوان موافق ماده فوق صحبت کند که وی به نشانه اعتراض از ایراد سخن خودداری کرد.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ بر این اساس ادیانی به نشانه اعتراض از اینکه میکروفن وی را پزشکیان قطع کرده است، اقدام به ترک جلسه علنی کرد، اما مطهری در بین صندلی‌های مجلس از وی خواست تا در مجلس بماند، اما ادیانی مقاومت کرده و نهایتا جلسه علنی مجلس را به نشانه اعتراض ترک کرد.

قطع میکروفن یک نماینده لحظاتی مجلس را به حاشیه کشاند

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس خطاب به مسعود پزشکیان گفت: شما خلاف آئین‌نامه داخلی مجلس رفتار کرده و حق نماینده را حذف و میکروفونش را خاموش کردید، لذا در اعتراض به این اقدام صحبت نمی‌کنم.

به گزارش فارس، سیدعلی ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) و در ادامه رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده، در تذکری ماده مربوط به آئین دادرسی مالیاتی، درخواست تذکر داشت که پزشکیان اجازه این کار را به وی نداد.

ادیانی بر اعلام تذکر و اعتراض خود ادامه داد، اما پزشکیان که ریاست جلسه را برعهده داشت به وی گفت، برو و بنشین سر جایت و حرف نزن. این در حالی است که ادیانی خطاب به پزشکیان اعلام کرد که تذکر من وارد است و شما چرا میکروفون مرا قطع می‌ کنید؟

پزشکیان خطاب به ادیانی اعلام کرد که شما مثلا نماینده مجلس هستید و نباید این کارها را بکنید.

در این حین اعتراضات ادیانی بالا گرفته و دیگر نمایندگان هم در اعتراض به پزشکیان گفتند که چرا میکروفون ادیانی را قطع کردی و برخی نمایندگان به دنبال آرامش ادیانی بوده و تلاش می‌کردند او را به صندلی‌اش بازگردانند.

در ادامه اعتراضات ادیانی به پزشکیان، وی خطاب به رئیس جلسه اعلام کرد مگر آن بالا (هیأت رئیسه) قهوه‌خانه است که اینگونه با نماینده برخورد می‌کنید؟

در ادامه و پس از بالا گرفتن اعتراضات نمایندگان، پزشکیان مجدداً از ادیانی خواست تذکر خود را اعلام کند.

ادیانی هنگام روشن شدن میکروفونش اعلام کرد، آقای پزشکیان شما نخواستید ولی خدا خواست. اسم من مجدداً برای صحبت اعلام شد و از اینکه این میکروفون دراختیار ملت است، به احترام مجلس و حق شهروندی‌ام صحبت می‌کنم.

نماینده قائم شهر خطاب به پزشکیان در ادامه افزود: در اعتراض به رفتار خلاف آئین‌نامه جنابعالی سخن نمی‌گویم.

ادیانی تصریح کرد: در اعتراض به رفتار رئیس جلسه که خلاف آئین‌نامه داخلی مجلس بوده و حق نماینده را در اظهارنظر حذف کرده صحبت نمی‌‌کنم.

مسعود پزشکیان خطاب به ادیانی اعلام کرد: من میکروفون شما را قطع نکردم و من اصلاً چنین روشی را ندارم.

پزشکیان تصریح کرد: من اشکال آئین‌نامه شما را وارد ندانستم و به همین دلیل اجازه صحبت به شما ندادم.

انتهای پیام/627